Astra 1.6 140ı geçmiyor

Volkan b

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese,
öncelikle Aracın 5-6 ay önce buji ve bobinleri değişti, geçenlerde de çelik subab takıldı.
Aracım 2005 gtc. Arabanın çekişinde her hangi bir problemi yok düşüş viteslerde yüksek devirlerde de bir problem yok. Fakat uzun yolda 140-150 den sonra gitmiyor bariz bir gaz yememe yok fakat Lpg de 140lara geldiğinde(hep 140da olan bi durum değil 120-130larda da olduğu oluyor) tekleme yapıyor. Benzinde ise tekleme olarak değil ama bu hızlara geldiğinde gaz yemiyor. İlk defa bu arızayı bobini değiştirdikten sonra fark ettim. Size takılan bobin ile alakalı olabilir mi? Delphi marka takıldı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese,
öncelikle Aracın 5-6 ay önce buji ve bobinleri değişti, geçenlerde de çelik subab takıldı.
Aracım 2005 gtc. Arabanın çekişinde her hangi bir problemi yok düşüş viteslerde yüksek devirlerde de bir problem yok. Fakat uzun yolda 140-150 den sonra gitmiyor bariz bir gaz yememe yok fakat Lpg de 140lara geldiğinde(hep 140da olan bi durum değil 120-130larda da olduğu oluyor) tekleme yapıyor. Benzinde ise tekleme olarak değil ama bu hızlara geldiğinde gaz yemiyor. İlk defa bu arızayı bobini değiştirdikten sonra fark ettim. Size takılan bobin ile alakalı olabilir mi? Delphi marka takıldı.
Vuruntu sensörünü bakıldımı lpg üst devirlere çıkma ne olursa olsun afr de olsa çıkma

Merturkarslan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorunu Çözebildinizmi ?

Volkan b

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Vurub
Vuruntu sensörünü bakıldımı lpg üst devirlere çıkma ne olursa olsun afr de olsa çıkma
vuruntu sensörü ile ilgili arızaları nette biraz araştırdım, karşılaştığım arıza ile uyuşuyor fakat hata kodlarında vuruntu sensörü ile ilgili bir uyarı yok. Yarın sanayiye tekrar götürüp kontrol ettireceğim. İlginiz için teşekkürler

yozsahin

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebildiniz mi ? Aynı sorun benim aracımda da var

Volkan b

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
selam

hala devam ediyo, ustama götürdüm bir arıza göremedi. Egzoz sisteminde bir tıkanıklık varsa ondan olabilir dedi. Bana çok mantıklı gelmedi ama manifoltları temizleyip tekrar kontrol edicem

Yasinorhan

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
2008 modelini aldım arac 120 yi zor görüyor bağırıyor 1.6 110 beygir bir arac diye aldım gitmiyo arac ne ne yaptınız acaba siz

Volkan b

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam şuan için bişey yapamadım daha fakat bende ki durum biraz daha farklı sanırım. Bende bağırma gibi bir durum yok hata kodlarını kontrol et önce bence

Yasinorhan

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aracı yeni aldım hata kodlarına nasıl bakabilirim birde hızlandıkca direksiyonda titreme ve sanki bir sürtünme var gibi oluyor bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz