Astra 1.6 j tiriger sorunu

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz araştırdım.

B16DTH ünitelerinde zincir ve yağ pompası sesinden muzdarip olan çok ve kronik deniliyor. Çözüm olarak engine flush+ mobil1 esp 0w40 uygulayanlar ve sorunu bir nebze olsun giderenler var. Bilginize.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim bilginiz için,video daki ses zinciri işaret ediyor değil mi

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim avatarımdaki aracımda böyle bir ses yapmıyor ama geçenlerde arkadaşın aracını bakıma götürdük yetkili servise onun aracında da bazen yapan bazen yapmayan benzer bir zincir sesi gibi bir ses vardı ve servise şikayet ediyordu. Servis triger zincirinin gergisinden geliyor bir kısım araçlarda var ve sorun olmaz dedi. Gergi yağ basinci ile çalıyor. İlk yagı alıp zincire basana kadar zincir sakirti yapiyor ama atlatma, zincir kopması yolda bırakma gibi bir sorun yapmaz dedi. Zincirin son kaldigi pozisyona gore bazen yapip bazen yapmiyor diye de bir söylemde bulundu. Tabii ne kadar doğrudur bilemem.

Son düzenleme:

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim avatarımdaki aracımda böyle bir ses yapmıyor ama geçenlerde arkadaşın aracını bakıma götürdük yetkili servise onun aracında da bazen yapan bazen yapmayan benzer bir zincir sesi gibi bir ses vardı ve servise şikayet ediyordu. Servis triger zincirinin gergisinden geliyor bir kısım araçlarda var ve sorun olmaz dedi. Gergi yağ basinci ile çalıyor. İlk yagı alıp zincire basana kadar zincir sakirti yapiyor ama atlatma, zincir kopması yolda bırakma gibi bir sorun yapmaz dedi. Zincirin son kaldigi pozisyona gore bazen yapip bazen yapmiyor diye de bir söylemde bulundu. Tabii ne kadar doğrudur bilemem.
Teşekürler hocm.arkadaşınzn aracı kaç bnde birde video göndermiştim ses aynısı mı , çözüm bulabildi mi arkadaşnz

erhulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Herkese İyi Bayramlar
Evet benim aracımda Astra J Sedan 1.6 dizel , dediğim gibi bende aynı sorunu yaşıyorum, deneyimler,m ve araştırmalarım sonucunda sesin sarkan zincir veya gerginin boşalması sonucunda olduğunu düşünmüyorum...multijet 2 ve euro 6 kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum, sesiz ve ekonomik olmasının bir sonucu herhalde :)
Slm hocam,Aslında çok ta kısa mesafe kullanmıyorum; 4 servise gösterdim hepsi de zincir deyince bişey diyemedim.çalışma kuralına uyuyorum ışıklar sönünce vs hepsini uyguluyorum fakat ilk çalıştrmada yapıyor. Sizin araç 1.6 j dizel mi
Şikayetleri aynı mı yani ses benziyor mu

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekürler hocm iyi bayramlar

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekürler hocm.arkadaşınzn aracı kaç bnde birde video göndermiştim ses aynısı mı , çözüm bulabildi mi arkadaşnz

75 bin km bakımındaydı.Ses nerde ise aynısı ama çözüm bulamadı şimdilik, bazı araçlarda var bazılarında yok her nedense...

Eyüp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracımı alalı 1 ay oldu ilk marş aldığında 4-5 saniye zincir sesi geliyor aonra kesiliyor babam ustaya göstermiş sübap ayarlarından demiş ben sürekli gittiğim ustaya gösterdim işk zincir değişmesi lazım dedi sonra motoru dinledi sonrasında ses yapmadığını şimdilik sıkıntı tok dedi Not:araç 2015 astra 1.6 cdti 113 bin km

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracımı alalı 1 ay oldu ilk marş aldığında 4-5 saniye zincir sesi geliyor aonra kesiliyor babam ustaya göstermiş sübap ayarlarından demiş ben sürekli gittiğim ustaya gösterdim işk zincir değişmesi lazım dedi sonra motoru dinledi sonrasında ses yapmadığını şimdilik sıkıntı tok dedi Not:araç 2015 astra 1.6 cdti 113 bin km
Yukarı da videosunu göndrmiştim aynısı mı