Astra 2006 Easytronic vites sabahları motor soğukken A dan M ye geçmiyor

ibrahim22

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar sorunuma çözüm bulamadım sonra internette forumu keşfettim hemen üye olup yazmak istedim buradaki arkadaşlar opel konusunda doğru yönlendirici bilgiler veriyor.
Astra 2006 Easytronic vites benzin /lpg araca sahibim. Arabayı manuel modda kullanıyorum kendi otomatiği A modu beni tatmin etmiyor hızlanma konusunda yokuştan inerken çıkarken doğru vitesi ayarlayamadığını düşünüyorum dolayısıyla sürüş konforu adına M de kullanıyorum çokta memnunum bu durumdan lakin şöyle bir sıkıntım var bir zamandır. Sabahları motor soğukken aracı çalıştırdığımda araç A'dan M' ye geçmiyor stop edip tekrar çalıştırdığımda geçiyor. Aküden olabileceğini söyledi Opel servisi yeni aküyle denedim yine aynı şekilde sorunum devam ediyor. Gün içerisinde asla yapmıyor sadece motor soğukken arabaya uzun süre binmeyince (12- 13 saat )o zaman yapıyor gün içinde 10 kere arabayı çalıştırsam da bu sorun olmuyor. Sorunum neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler iyi günler.

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biraz geç bir cevap olacak lakin bu sistem tamamen elektronik bir sistem birakin aku zayiflamasini aracinizda ampul patlasa bile sistem sapıtabiliyor.