Astra 2011 j kasa yokus aşagı tık sesi

wribro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba
2011 j kasa opel astra 1,3 cdti sahibiyim.Uzunca bir süredir devam eden bir problemim bulunmaktadır..Aracımda ozellikle yokus asagı ve düz yolda 1. viteste 1000 devir cıvarında giderken ve düsük hızlarda cok hafif gaza yüklendigimde tık sesi almaktayım.Motor kulakları icin ,rampada el frenini çekip ileri veya geri kalkısa zorladıgım zaman aracı, ses gelmemektedir.Bozuk yolda yada kasisten atlarkende ses gelmiyor.Ayrıca aracı rampada geri viteste kalkısa zorladıgımdada ses gelmemektedir.Dönüşlerdede saga yada sola hızlanıp hareket ettiğimdede ses yok.Ses resmen kafayı yedirtti.Anlamsız yere de paramın bosuna gitmesini istemiyorum zira piyasada cok iş bilmeyen ustalar var.
Aks kafalarındaki bosluktan suphe eder oldum.Tecrubeli arkadasların yardımlarını beklerim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aks kafalarindaki bosluk kasistede ses yapar. belli bir devirde frene basmadan gelen tik tik sesi volant dislisinden geliyor olabilir.

wribro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks kafalarindaki bosluk kasistede ses yapar. belli bir devirde frene basmadan gelen tik tik sesi volant dislisinden geliyor olabilir.
Yalnız volan olsa ilk harekettede ses yapar diye dusunuyorum.ilk kalkışta aracı vitese taktıktan sonra debriyaji bırakırken.ilk harekette ses cikmiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arac kac km de? En son baski balata volant nezaman degisti

wribro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 135000 ben aracı 2. El almıştım 130000 de satın almıştım açıkçası satan arkadaşa sormadım ne zaman değiştiğini ancak aracı elfreni cekiliyken vitese taktigimda kavrama çok yukarıdan olmamaktadır.