Astra F Kullanıcıları Buraya

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 6 ay önce bir asrta f aldım alman araçları sevdiğimden az parayla çok iyi bir araç almak için düşündüğümde tek aklıma gelen araç oldu eskiden pilot lar ın ayrıca hızı ve kaliteyi seven memur aracı idi, bence şuan ikinci baharını yaşayan bir araç biraz kronik problemleri olsada geçen yaptığım bana göre küçük:dil: bir kazada öndeki tofaşı perte ayırmayı düşününen expertis görevlisi ile gülümsemeli bir bakışma yaşadık o zaman anladık uzun bir süre binsem iyi olur diye düşündüm...:good:

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Astra F sayfası derin bir uykuya yatmış gibi. Aracımla 7 sene bitti. Hala devam ediyoruz yolumuza. Çok şükür ufak tefek sıkıntılar dışında pek bir şey çıkartmadı. Bir dört sene daha değiştirme imkanım yok, o yüzden devam Allah nasip ederse.

stradale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sayfanın girişi hızlı olmuş ama daha sonra otobanda 120'ye sabitlemiş gidiyor gibi :) Beni bazı arkadaşlar tanır, geçenlerde 2005 Corsa C 1.2 alarak aranıza dahil oldum. Aracımdan şehir içinde inanılmaz derecede memnunum fakat uzun yollarda ya da 100-110 km'nin üzerine çıktığımda motor devri 3500'ü geçtiğinden fazlaca ses geliyor. Bu sebepten dolayı bazen değiştirsem mi diye düşündüğüm oluyor. Aklıma gelen seçenekse 1.6 motorlu Astra F oldu. Neden Astra G almıyorsun diyenler olabilir, üzerine biraz nakit kalsın istiyorum. Hırpalanmış bir Astra G yerine temiz bir Astra F daha iyi olmaz mı sizce. Yoksa herşey model yılı demek midir?

kmkaya

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabam marş basıyor ama zor çalışıyor. Bazen 3 veya 4. kezde ancak çalışıyor. bu sabahta bir kez ama 5-6 saniye marşa basınca çalıştı. arabayı ustaya götürdüm geçen hafta 1 gün ustada kaldı. benzin basıncı düşmüş dedi benzin deposu hava almamış benzini bırakmıyor hatta benzin deposu büzüşmüş, biz benzin pompasının olduğu yeri sökünce düzeldi dedi. arabayı teslim aldığımda tek marşta çalıştı sonra yine geç çalışmaya başladı. sorun hakkında yardımcı olacak arkadaş var mı? teşekkürler

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Astra F sayfası bitmiş resmen. Ey gidi eski günler, arabamı aldığım ilk yıllar. Ben de çok aktif değildim bu sayfada belki ama ne canlıydı bu sayfa. :(

tauncer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f kasa 1.6 16v sedan aracım var. 328.909 km. de renault 19 karburatorlu aracimla takas ettim. alinca biraz gezdim. renodan hallice gelmisti. sonra manifold,lpg enjektor, bogaz kelebegi, egr temizligi yaptim. balcik zift,is pas her şey çıktı içinfen.araba artik şahlaniyo desem yeridir. 4000 devirde gaz kesiliyor arabada alarmlar otmeye basliyodu. simdi devir falan hikaye. dipgaz yap. arabanın performansinda dusukluk yasayanlar mutlaka bunlara baksin. bujiler ve yag, orta ve son eksoz da degisti tabi. arabami taniyamaz hale geldim. bu araba da anca boyleymis diyodum. ama aslinda icinde aslan yatiyomus. denemeye 150-160 bastim. daha gitcem diyodu ama gerek yok hiz iyi degil. belki sayfalari okuyan olursa diye tecrubemi paylastim. temizlik onemli. her tarafi tikaliymis arabanin. egr de katmanlasmis kurum vardı. o derece yani. binen adam hic bise yapmamis arabasina. temizlik babinda yani.

birde liqui moi mi ne ondan siparis verdim. arabanin icini kurumu pisi bir alsin.

Son düzenleme:

tauncer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siteye bisey yazmasada okuyan cok. tecrubeleri paylassak yeter. kiminin eskisi kiminin yenisi sonucta. aklima geldi kalkista arabam cok fazla titriyodu. buji degisince o da kesildi. Bosh cift tirnakli buji taktik.