Astra G Benzinle Çalışırken Sorun Çıkartıyor !!

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
2 ay önce Astra G aldım. 99 model CD 312.000 orjinal km de üzerinde Zavoli sıralı gaz sistemi mevcut. Aldığım adam şöyle dedi benzin deposunu yarımın altına düşürme. bana saçma geldi ve ben iki hafta öncesine yani çeyreğin altına düşene kadar benzin almadım. Asıl olaylar bundan sonra başladı. İlk önce sabahları marşa basıyorum uzun basınca çalışıyor biraz seyir halinde gezdikten sonra stop ediyorum. ve birdaha marşa bastığımda benzinle çalışmıyor. ben manuel olarak gaz düğmesine basıyorum öyle çalışıyor tekrar düğmeye basıp benzine aldığımda titreyerek stop ediyor. bir kez daha çalıştırıyorum bu sefer benzinle alıyor. Çok saçma bi durum. Daha önceleri yani bu durum olmadan araç gaza geçerken bir titreme yapıyodu bende arabayı boşa alıyodum düzeliyordu. Enjektörler kirlidir diye düşünüp temizletecektim. Ama bu olay çok canımı sıktı. Birde araç rölantideyken direksiyonu sağa sola çeviriyorum rölantide dalgalanma oluyor. arka cam buz çözücünün düğmesine basıyorum rölantide yine aşşağı yukarı dalganma oluyor. Yardımcı olacak arkadşlar varsa aracımı haftaya ustaya götürücem ama sizin fikrinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonu çevirince ve buz çözücüyü açınca rolantide dalgalanma olması normal kabul edilebilir.. türkiye de kullanılan araçlar küçük motorlu fazla güç üretemeyen motorlar olduğundan fazladan elektrik yükü rolantide dalgalanmalara sebep oluyor.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
direksiyonu çevirince ve buz çözücüyü açınca rolantide dalgalanma olması normal kabul edilebilir.. türkiye de kullanılan araçlar küçük motorlu fazla güç üretemeyen motorlar olduğundan fazladan elektrik yükü rolantide dalgalanmalara sebep oluyor.

Teşekkür ederim hocam yalnız arkadaşımda da var 2000 model Astra GL onda bi sıkıntı yok. Benimkinde bi problem olduğunu tahmin ediyorum. Bakalım haftaya göstermeyi düşünüyorum zaten benim öncelikli sorunum benzinde çalışmama olayı:confused:

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Aradaşlar sorun çözüldü. Benzin pompası ile deponun içinde bulunan hortumu değiştirdim. Usta benzin pompasının yandığını söyledi birde hortum çürümüş gözlerimle gördüm zaten usta biraz asılınca tamamen koptu, geç çalışma sorunu şimdilik çözüldü ama sıkıntı ilerde tekrar oluşurmu bekleyip görücez. Benzin pompası Bosch marka 100 tl, hortum denilen şey bir karış boyu var ama yan sanayi takılırsa 3 gün sonra benzin tekrar çürütür dedi usta. GM marka buldum onu taktık 50 tl de hortum fiyatı. İşçilik 50 tl toplamda 200 tlyi buldu. Ama rölanti dalgalanması devam ediyor onu ayrı bir başlıkta açıcam. Teşekkür ederim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun siz benzini eski sahibinin dediği gibi çeyreğinde biraz üstünde olacak şekilde tutmaya devam edin düşük benzinle kullanmayın aracı pompayı yakan sebep bu bilginiz olsun