Astra G chip tuning

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
remap ile 101 PS / 220 Nm oluyor. iyi bir hava filitresi ve egsoz ile 115ler yakalanabilir.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadım sahibinden.comda birsürü ilan var hem toprk artışı hemde beygir artışı sağlıyolar baya . F kasalarda yarıyorda bizim g kasada neden işe yaramıyor bu chip 101 hp bizim araba 140 a falan çıksa emme monifoldu egzoz chip falan yapardım ama değmez az artış oluyo herhalde :/

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra F lerdede aynı güçler alınabiliyor aşağı yukarı. Fiyat/performans olarak pek mantıklı olmadiği için zaten önerilmiyor.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo beslemeli araçlarda %30'a kadar güç artışı sağlanabiliyor ortalama bir yazılımla.

sizin aracınız atmosferik malesef.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi yaa :/ sağlık olsun bizde elimizden geleni yaparız ozaman güç artışı için

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...s-110-hp-dimsport-chip-tuning-112762944/detay

DOBLO 1.3 MULTIJET 85hp güç 200nm tork
TUNING DEN SONRA 110HP güç 240nm tork

Bu neyin nesidir 25 hp güç 40 nm tork artışı sağlıyor :sulanma::sulanma:

Şimdi ilanı inceledim de..... %20'e varan Yakıt Tasarrufu, %35'e Varan GÜÇ ARTIŞI....

Akıl var mantık var hem güç artacak hemde yakıt düşücek... ve sadece yazılım ile olacak...Şimdi bunu aracı yapan mühendisler düşünmemişte bu arkadaşlar mı düşünmüş ???
FAzla bilgim olmamakla beraber... benim tahminime göre turbolu araçlarda chip ile; turbo ve yakıt basıncını artırıyorlar... tabi bütün sensörler yeni değerlere göre ayarlanıyor..Böylece silindirlere daha çok hava-yakıt karışımı giriyor.. bu da beygir ve torku arttırıyor... diye düşünüyorum.. Ama bu işlem bir overlock işlemi... motoru ve aracı sınırlarında kullanmak ne kadar doğru tartışılır...Atmosferik motorlarda turbo olmadığı için sadece yazılımı değiştirmek işe yaramıyor...

Astra G atmosferik benzinli motora; dereceli egzantrik, headers+son susturucu,emme manifoldu ve egzantiriğe uygun yazılımla 20 beygir güç artışı sağlamak mümkün olabilir diye düşünüyorum.. Zaten fazlasına da aracın aktarma organlarının dayanacağını sanmam...
Buradakilerin hepsi kişisel düşüncelerim... yanlışım olabilir neticesinde mühendis değiliz..
:)