astra G de yağ yakma hastalığı

ertuğrulgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.kastamonuluyum bizde teknik servis yok.99 model astar cd var 79 bin de yağını değiştirdim yeni alınca. şimdide 83 binde ve yol bilgisayarı yağı kontrol et diye ikaz ediyor arada bir . yağına baktım iki çizginin arasından biraz aşağı bu durum normalmi sizce ne yapmalıyım.

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ciddiyim arkadaşlar...deneyelim.buradada paylaşalım....aracınızı çalıştırıyorsunuz.yağ dolum kapagını çıkarıyorsunuz.eğer ses değişiyorsa araçta problem var demektir.

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ertuğrul gazi işte sendeki sıkıntıda bu.yağ eksiltmiş .görüntüye göre 4000 km de yarım lt kadar gitmiş.bu eksilme normal gibi gözüküyor.kontrol altında tutmaya devam et.astralardaki duruma göre arkadaşlarında söylediğine göre bu eksiltme doğal...yukarda yazdığım denemeyi sende yap bakalım ne çıkacak...

ertuğrulgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün aracı benim ustaya götürdüm.yeni nesil araçlarda bu tür durumların normal olduğunu söyledi 4000 km de 1 lt re falan normal diyor.araca da 1 lt re yağ koydu bakalım nekadar daha gidecek.birde aracı baygın kullanmamamı söyledi 3000 35000lerde falan dedi. o zaman da yakıt artıyor hadi hayırlısı.:sorry: