Astra g gaz yemiyor,olaylar olaylar.. yardım lütfen

marilynliddell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç benzinde ilk calıstırmada yıgılma yapıyor,lpgde gayet güzel çekiyor fakat benzinde araba çekişte problem yaşıyor. Doğru düzgün yemiyor performans alamıyorum. Rölantide titreme var,debriyaj fren yapınca soguk oldugunda stop ediyor sıcak oluncada stop eder gibi yapıp rolantiye giriyor. Bir kaç ay önce 4.odada yanma sıkıntısı vardı bujiyi değiştirdim yine
Bujiler değişti,ateşleme bobini değişti.
Dün programa bağladım katalizör arızası verdi sildim.
Oksijen sensörünü değiştirecegim bu aralar. Sizce baska sebebi ne olabilir ?

Ustaya durumu anlatıyorum normaldir bu model araçta,lpgli vs vs birşeyler diyor ama inanın bunaldım. Arabayla kaza yaptım radyatör vs vs hersey yeni değişti. Ondan öncede cekiste sorun yaşıyordum.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışma sıkıntısı olan tekleyen araçlarda egr kelebek katalizör o2 sensörü hatası çıkar normaldir. Benzin pompasına baktırın. Yada enjektör sıkıntısı var. Birde lpg sistemini sigortayı çıkararak iptal edip deneyin. Sorun geçerse lpg ayarı gerekir.

OKAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subaplarda sıkıntı olabilir

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Hava akışmetresinde sorun var bence. Hava filtresinin önünde ki sensörü çıkarıp temizledirlerse ve ters taktılarsa gaz yemez bence onu kontrol edin. Yönünü ters çevirip bir de öyle bağlayın. Muhtemelen sorun düzelecektir.

HakanVincli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava akışmetresinde sorun var bence. Hava filtresinin önünde ki sensörü çıkarıp temizledirlerse ve ters taktılarsa gaz yemez bence onu kontrol edin. Yönünü ters çevirip bir de öyle bağlayın. Muhtemelen sorun düzelecektir.

Hava akış metresinde sorun vardır katılıyorum arkadaşa, Egr valf/kelebek bunlara baktırman lazım, hava akışa egr direkt olarak etki ediyor, katkı maddesi koyup temezleyenler var ancak değiştirilmesi makul olan. Orjinali pahalı bir parça bilgin olsun.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküt kutup başını sök 30 dk bekle. lpg sigortasını sök. aracı 100 150 km benzinde kullan tüm sorunların düzeliyorsa lpg'de afr ayarı şart. ankara bursa antalya urfa civarına yakınsanız gidip yaptırırsınız .