Astra G Motor Suyu

Kivanc01

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım da bir süredir su eksiltme sıkıntısı var. Bugün aracıma su takviyesi yapmak için motor suyu deposunu açtığım da suyun üzerinde bazı tortular olduğunu gördüm. Bilgisi olan arkadaşlar nedir ne değildir bilgi verirlerse sevinirim. İyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20200930_191222.jpg
    IMG_20200930_191222.jpg
    239.8 KB · Görüntüleme: 14

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağa benziyor. Yağ soğutucu var mıydı hatırlamıyorum G kasalarda. Eğer varsa, yağ soğutucu O ringlerden soğutma suyuna yağ karışıyordur.
En kötü ihtimal motor hararet gördüyse üst kapaktan suya yağ karışrıyor olabilir. Egzozdan beyaz duman atma var mı? Yanma odasına su kaçıyorsa, beyaz duman da gözükür.

Kivanc01

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir hararet veya beyaz duman söz konusu değil. Sadece bir kaç aydır su eksiltme sorunu vardı dünde bunu gördüm.

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
araçta önceden antifreeze varmıydı, antifreeze özelliğini kaybedince bu hale gelebiliyor,
ikinci bir ihtimal üst kapak contası. ve motor yağına da su karıştırıyormu?
eğer karıştırıyorsa yağın kıvamı nescafe gibi olur.
yağa su karıştırma yoksa önce tavsiyem tüm yedek depo ve radyatörü boşaltıp, içini komple temizleyin, yada temizlettirin.
sonra içerisine saf su ile doldurup bir kaç gün gözlemleyin tekrar yağlanma varmı,
yağlanma yoksa ve daha önceden antifreeze kullanıyorsanız ustanızın önerdiği oranda antifreeze ekleyip devam edin ve sık sık gözlemleyin.