Astra G Tavsiyeye İhtiyacım Var

Renovatio1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aile fertlerinin yaşını alması sebebiyle ayağımızı yerden kesecek fakat çok fazla problem çıkarmayacak bir araç arayışı içerisindeyiz. 90larda satın aldığımız bir Tofaş'ı saymazsak ailemizin ilk aracı olacak. İnternet üzerinden rehberler ve videolardan birçok noktaya aşina olsakta araç alımı konusunda tecrübemiz bulunmuyor. 30 Bin TL gibi otomobil için kısıtlı bir bütçemiz var. Bu fiyatlarda palio gibi araçlara binmek yerine G kasa bir astra bakmanın daha iyi olacağını düşündüm. Fakat bu fiyatlardaki araçlar hep yüksek kilometreli. Bu model için siz ustalara sormak istediğim birkaç sorum var.

*(En önemli soru) Eğer ustamız motorda herhangi bir problem görmezse 220-250Bin KM arasında Astra G alınır mı? Alınırsa ne gibi sıkıntılar çıkartabilir?
*Bu kasada CD, GL, Edition, Elegance gibi birsürü paket var. Bu paketler arasındaki farklar hiçbir yerde yazmıyor. Bu paketler arasında farklar nelerdir?
*Aracın dikkat etmemiz gereken kronik problemleri var mıdır?
*Çok yüksek kilometrelerde aracın satışı ile ilgili problem yaşatır mı?
*Aracın HB yada Sedan olmasının bagaj haricinde bir farkı var mıdır?

Eğer sorularımı yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum. Esen kalın..

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar öncelikle bu forumda okuyacağınız tüm mesajların tavsiye niteliğinde olduğunu unutmayınız. Bizler sadece gördüğümüz ve okuduğumuz kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sorularınıza gelecek olursak;

• Kilometre ne kadar az olursa o kadar iyi olur, bunu unutmayın.
  • GL paket hatırladığım kadarıyla 1.4 motorlara sahip araçlardı, Edition, CD, Elegance olarak paket sıralaması mevcut. En düşük paket Edition bu pakette arka camlar elle çevirmeli diye hatırlıyorum. CD paketler piyasada en çok bulunan elektronik donanımlara ağırlık verilmiş paketlerdir (4. cam otomatik vs) Elegance paket ise en full paket olarak geçiyor. CD donanıma artı olarak iç tasarımda farklılıklar ve maun kaplama vardı diye hatırlıyorum.
  • Bu yaştaki bir aracın malesef dikkatli şekilde satın alınması gerekir. Motor ve elektronik durumu çok önemli.
  • Çok yüksek kilometrelerden kasıt nedir çözemedim ancak 300 bin üzerinden uzak durmakta fayda var.(kişisel fikrimdir)
  • HB veya Sedan olması bagaj kapasitesi dışında bir farkları yoktur. (Satış kısmını bilemiyorum)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar öncelikle bu forumda okuyacağınız tüm mesajların tavsiye niteliğinde olduğunu unutmayınız. Bizler sadece gördüğümüz ve okuduğumuz kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sorularınıza gelecek olursak;

• GL paket hatırladığım kadarıyla 1.4 motorlara sahip araçlardı, Edition, CD, Elegance olarak paket sıralaması mevcut. En düşük paket Edition bu pakette arka camlar elle çevirmeli diye hatırlıyorum. CD paketler piyasada en çok bulunan elektronik donanımlara ağırlık verilmiş paketlerdir (4. cam otomatik vs) Elegance paket ise en full paket olarak geçiyor. CD donanıma artı olarak iç tasarımda farklılıklar ve maun kaplama vardı diye hatırlıyorum.
  • Bu yaştaki bir aracın malesef dikkatli şekilde satın alınması gerekir. Motor ve elektronik durumu çok önemli.
  • Çok yüksek kilometrelerden kasıt nedir çözemedim ancak 300 bin üzerinden uzak durmakta fayda var.(kişisel fikrimdir)
  • HB veya Sedan olması bagaj kapasitesi dışında bir farkları yoktur. (Satış kısmını bilemiyorum)

Hasip beyin söylediğine ek yapmak isterim. Hb veya sedan olması çok farkediyor hatta astra g lerde renk bile fiyatta farkediyor. Beyaz ve sedan bunların içinde en değerlisi oluyor genelde. En çok onlar tutuluyor. Aileniz için alıcaksınız, sedan tercih etmenizi öneririm. Benim de önceki ve ilk aracım 2000 model gri bir cd idi. Çok güzel arabadır. Konforu vs iyidir. Hala çok beğenirim. Bir de bu kasada sedan daha yakışıklı duruyor bence.
Bu araçlar yağ yakar genelde. Motorun durumunu ve yağ yakma oranını öğrenmeden ve bir motor ustasına danışmadan almayın kesinlikle. Alacağınız aracın kondisyon ve diriliğine bakın. İlk bakışta araç yorgun mu yoksa diri mi söyler size.
Naçizane bir tavsiye daha, hiç lpg takılmamış bir cd ya da fiyat durumuna göre elegance daha mantıklı. Lpg yi takan ustanın ustalığı önemli çünkü. Gerekirse kendiniz taktırırsınız.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Renovatio1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasip beyin söylediğine ek yapmak isterim. Hb veya sedan olması çok farkediyor hatta astra g lerde renk bile fiyatta farkediyor. Beyaz ve sedan bunların içinde en değerlisi oluyor genelde. En çok onlar tutuluyor. Aileniz için alıcaksınız, sedan tercih etmenizi öneririm. Benim de önceki ve ilk aracım 2000 model gri bir cd idi. Çok güzel arabadır. Konforu vs iyidir. Hala çok beğenirim. Bir de bu kasada sedan daha yakışıklı duruyor bence.
Bu araçlar yağ yakar genelde. Motorun durumunu ve yağ yakma oranını öğrenmeden ve bir motor ustasına danışmadan almayın kesinlikle. Alacağınız aracın kondisyon ve diriliğine bakın. İlk bakışta araç yorgun mu yoksa diri mi söyler size.
Naçizane bir tavsiye daha, hiç lpg takılmamış bir cd ya da fiyat durumuna göre elegance daha mantıklı. Lpg yi takan ustanın ustalığı önemli çünkü. Gerekirse kendiniz taktırırsınız.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Malesef verdiğiniz bilgiler ve bütçe dahilinde temiz sayılabilecek bir astra bulamadım. Bugün 2006 model bir Mitsubishi Lancer için anlaştık olursa inşallah satışını alacağız.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Mesajı geç gördüm ama yinede fikrimi beyan etmek isterim. Belirtilen bütçe aslında temiz bir Astra G için yeterli bir bütçe. Ancak temizine denk gelmek zaman alabilir. Yaklaşık 2 yıl önce bir tanıdıktan ticari amaçlı astra G alıp kuzenime satmıştım. Sattığımda 160bin kmdeydi. Aldığı hafta klima kompresöründe bir arıza yaşadı ve sonraki aylarda lpg sistemini tamamen değiştirmek zorunda kaldı şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyor. 99 model ve GL donanımdı. 1.4 motor değil aksine 1.6 donanımlısıydı.

Her ne kadar temiz olduğunu düşünsenizde eksi arabalarda özellikle Alman ve Fransız grubu araçlarda belli bir yaştan sonra bazı sıkıntılar baş gösterebiliyor. Ben o yüzden eğer araç modeli eski olacaksa japon ve kore araçlarını öneriyorum. Eski araçlarda özellikle japonlarda donanım az olduğu için arıza olasılığı daha az olacaktır.

Yeni kararınız hayırlı olsun, Parça bulma konusunda biraz sıkıntı yaşasanız da sizi üzmeyecek sağlam bir araçtır.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip