Astra GTC Hakkında Herşey

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra GTC Hakkında Herşey

Merhaba arkadaşlar . Siteye yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum. Adımı bir zamanların efsane modeli Manta400 olarak seçtim. Aslında yıllardır Fiat kullanan biriydim. İlkkez Opel almaya karar verdim.Almak istediğim model Astra GTC 1.6 180 hp. Sitenizdeki yazışmaları okuyarak bilgi sahibi olmak istedim. Şimdi yaşadıklarımı sizinle paylaşıyorum.Ben 6 aydır istediğim otomobili alamadım. İstediğim beyaz renk 2013 Astra GTC 1.6 180 hp 20 inç jant. ve navigasyonlu. Ancak bulamadım.Firmayı kaçkez aradım not aldılar ancak geri dönmediler. Sözde sipariş vereceklerdi. Ellerinde kalan 2012 siyah ve mineral beyazı satmaya çalışıyorlar. Sinirimden artık vazgeçmek üzereyim. Birde anlamadığım bir konu var.Bu modeller tek egzostmu çiftmi ? Bazı fotoğraflarda tek bazılarında çift görüyorum. Ayrıca kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmi 20 inç jant ve lastik sorun olurmu ? Düşük profilli lastiklerin balon vb. sorunlar çıkardığından bahsediyorlar. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

xMaganda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle hoşgeldiniz. sizi biraz daha iyi tanımak isteriz. http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

sorunuza gelecek olursak telefonda değilde gidip birebir görüşmeyi denediniz mi? sipariş verip en fazla 3 aya kdaar aracın gelmesi gerekir. şahsen ben öyle yaptım araç ellerinde yoktu özel sipariş verdim 2 ayda gelmişti. ama bunun için kapora istiyolar. ayrıca 20" jant Türkiye yollarında biraz sıkıntı olabiliyor. orası biraz keyfe kalmış diyebilirm. bana sorarsanız üzerindeki verdikleri 19" lik jantlar yeterli diye düşünüyorum. egsoz konusunda bilgim yok. tekrardan aramıza hoşlgediniz. inş istediğiniz araca sahip olursunuz.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manta400 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar . Siteye yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum. Adımı bir zamanların efsane modeli Manta400 olarak seçtim. Aslında yıllardır Fiat kullanan biriydim. İlkkez Opel almaya karar verdim.Almak istediğim model Astra GTC 1.6 180 hp. Sitenizdeki yazışmaları okuyarak bilgi sahibi olmak istedim. Şimdi yaşadıklarımı sizinle paylaşıyorum.Ben 6 aydır istediğim otomobili alamadım. İstediğim beyaz renk 2013 Astra GTC 1.6 180 hp 20 inç jant. ve navigasyonlu. Ancak bulamadım.Firmayı kaçkez aradım not aldılar ancak geri dönmediler. Sözde sipariş vereceklerdi. Ellerinde kalan 2012 siyah ve mineral beyazı satmaya çalışıyorlar. Sinirimden artık vazgeçmek üzereyim. Birde anlamadığım bir konu var.Bu modeller tek egzostmu çiftmi ? Bazı fotoğraflarda tek bazılarında çift görüyorum. Ayrıca kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmi 20 inç jant ve lastik sorun olurmu ? Düşük profilli lastiklerin balon vb. sorunlar çıkardığından bahsediyorlar. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle foruma hoşgeldiniz, bahsettiğin araç benimkiyle aynı, yalnız bende bayiden aldığım 19 inçler mevcut, 20 leri henüz taktırmadım, kafamı kurcalayan bir iki şey var, aracın amortisörler hatchbacklere göre kesinlikle daha sert, en ufak çukur vs şeyleri malesef hissediyorsunuz, birde 20 inç takınca nasıl olur bilemiyorum, ancak aracıma OPC jantı takarsam, göze daha hoş geleceğini düşündüğümden 20 inç olması da aklımı çelmiyor değil, bu biraz kişiye kalmış sanırım. Egzoz olayıda, 140 ta da 180 de de tek egzoz geliyor, çift egzoz olanlar sonradan takılanlar, ama aracı alırsanız OPC tampon taktırırsınz o yüzden çift egzoza ilk etapta bence gerek yok. Bayi konusunda da biraz bayinin ilgi ve alakasına kalmış, hangi bayi olduğunu bilmiyorum ama sanırım fazla ilgilenmemiş, birde şu var, şu an satılan GTC lerin büyük bir bölümü 140 hp, bayilerin elinde de genelde 140 hp var, zaten sahibinden.com da ki GTC lere bakarsanız da bunu anlarsınız. Bende bayiye araç alımı için gittiğimde 1.4T 140 hp hatchback almak için gitmiştim, ancak GTC de beyaz renk + 180 hp + manuel kombinasyonunu görünce kaçırmak istemedim açıkcası, GTC ler genelde kırmızı ve siyah çıkyıor bildiğim kadarıyla.

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Günaydın arkadaşlar  , gece yazdığım yazıma sabah cevaplar gelince çok şaşırdım. Hepinize çok teşekkür ederim. Sanırım güzel ve nezih bir ortamda bulunuyorum. Ben Eskişehir'de ikamet ediyorum . Anadolu ֜niversitesi'nde akademisyenim. Endüstriyel Tasarım bıranşım. Bu nedenlede araçların tasarımları konusunda biraz seçiciyim. Yeni Astra'yı dış ve iç tasarımı konusunda çok beğendiğim için almak istiyorum.֖nceki kasa Astra ile kıyaslanamaz bence. Ben araçların iç tasarımınada önem veririm. Scirocco'da spor bir otomobil  ancak iç tasarımını beğeniyormusunuz :) Spor bir otomobile  benziyormu :) Arkadaşlar görüştüğüm bayileri sormuş.Eskişehir , Ankara , Bursa ve İstanbul'da pekçok bayiye gittim. Hep aynı cevap ne yazıkki. Sonunda İzmir'deki merkezi aradım. İlkinde not alan bayan unuttu.İkincisinde bir bey çıktı ve not aldı. Bekliyorum bakalım. ֖zel isteklerimi tek tek yazdı. En azından ilgilendi.Bir arkadaşım Focus ST almak istemişti . Ancak Ford Türkiye'den bu modeli getirmiyoruz özel galerilere gidin diye kaba bir cevap almıştı. Opel Türkiye enazından  öyle kestirip atmadı. 

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manta400 link' Alıntı:
Günaydın arkadaşlar  , gece yazdığım yazıma sabah cevaplar gelince çok şaşırdım. Hepinize çok teşekkür ederim. Sanırım güzel ve nezih bir ortamda bulunuyorum. Ben Eskişehir'de ikamet ediyorum . Anadolu ֜niversitesi'nde akademisyenim. Endüstriyel Tasarım bıranşım. Bu nedenlede araçların tasarımları konusunda biraz seçiciyim. Yeni Astra'yı dış ve iç tasarımı konusunda çok beğendiğim için almak istiyorum.֖nceki kasa Astra ile kıyaslanamaz bence. Ben araçların iç tasarımınada önem veririm. Scirocco'da spor bir otomobil  ancak iç tasarımını beğeniyormusunuz :) Spor bir otomobile  benziyormu :) Arkadaşlar görüştüğüm bayileri sormuş.Eskişehir , Ankara , Bursa ve İstanbul'da pekçok bayiye gittim. Hep aynı cevap ne yazıkki. Sonunda İzmir'deki merkezi aradım. İlkinde not alan bayan unuttu.İkincisinde bir bey çıktı ve not aldı. Bekliyorum bakalım. ֖zel isteklerimi tek tek yazdı. En azından ilgilendi.Bir arkadaşım Focus ST almak istemişti . Ancak Ford Türkiye'den bu modeli getirmiyoruz özel galerilere gidin diye kaba bir cevap almıştı. Opel Türkiye enazından  öyle kestirip atmadı. 
Bence scirocco sadece motor ve şanzuman konusunda GTC ye üstünlük sağlar, konfor, donanım, dizayn bence GTC bir adım önde  045thumbsup

bunny640

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım. Öncelikle 20inç jant çok şekil duruyor ama türkiye yolları için biraz abartı olur. ben 19luk kullanıyorum ve o bile fazla geliyor. yollar çok kötü.

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar merhaba arkadaşlar .  Eylül ayından itibaren gelecek 1.6 GTC'lerde  yeni SIDI motor ve makyajlı kasa olacakmış .  Ancak  SIDI motorun 170 hp olduğunu öğrendim .  Yani eskisinden 10 hp düşük. Bu motor ve yapılacak makyaj hakkında bilginiz varmı ? 

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

manta400 link' Alıntı:
Tekrar merhaba arkadaşlar .  Eylül ayından itibaren gelecek 1.6 GTC'lerde  yeni SIDI motor ve makyajlı kasa olacakmış .  Ancak   SIDI motorun 170 hp olduğunu öğrendim .  Yani eskisinden 10 hp düşük. Bu motor ve yapılacak makyaj hakkında bilginiz varmı ? 

Yeni nesil 1.6 Turbolar daha yüksek tork oranına sahip ve daha ekonomik motorlar ancak kasanın makyajlanacağını hiç duymamıştım. ևıkalı çok olmadığı gibi mevcut makyajlı kasanın çizgilerini taşıdığı için GTC'nin eylülde makyajlanması çokta mantıklı olmaz, bayideki satış görevlileri bu konularda bazen yanıltıcı bilgiler verebiliyorlar.

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazı internet sitelerinde önü ve arkası kamufle edilmiş yeşil renkli bir GTC görünüyor. ֖n tampon ve panjurda sanırım küçük değişiklikler var. Arka aynı sadece çift egzos var. Bunu kasdetmiştim . Sıdı motor hakkında bilgi yok ne yazıkki. Bayilerin bazıları 170 hp bazıları 200 hp olacak diyor. Eylülde sipariş vereceğim ve elimde net bilgi yok. Rezalet gerçekten. Bir arkadaşım bekleyeceğine Kia Pro_Ceed GT al diyor.  204 hp , deri Recaro koltuklar , açılır cam tavan ,metal pedallar , çift egzos ve difüzör , marşpiyel , GT ön tampon ve dijital göstergeler (turbo basınç ve tork göstergeleri bile var).  Kısaca bir GT'de olması gereken herşey var . Bayilerine gidince yakınlık gösteriyorlar ve engeç Temmuz sonunda araç hazır diyorlar. Ancak markası Kia işte . Ne dersiniz size sorayım . 

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediginiz gibi Markasi kia iste  general_Shame_on_you