Astra H 1,3 Cdti 2008 seyir halinde silkeleme-yığılma

mhmmt58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. aracım ile düşük devirde/hızda seyir halinde iken saniyelik şekilde yığılma oluyor, devirde her hangi bir düşme olmuyor. Daha sonra gazını alıp hızını topluyor ve yola devam ediyor, hızlanmasında her hangi bir problem olmuyor. Araçta her hangi bir arıza lambası yanması söz konusu değil. C.Clean yaptırdım. Yardımcı olabilecek var mı? En son gösterdiğim usta yazılımsal olabilir dedi.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. aracım ile düşük devirde/hızda seyir halinde iken saniyelik şekilde yığılma oluyor, devirde her hangi bir düşme olmuyor. Daha sonra gazını alıp hızını topluyor ve yola devam ediyor, hızlanmasında her hangi bir problem olmuyor. Araçta her hangi bir arıza lambası yanması söz konusu değil. C.Clean yaptırdım. Yardımcı olabilecek var mı? En son gösterdiğim usta yazılımsal olabilir dedi.

aynı şey bende oluyordu corsa d 1.3 cdti şuan hağla motor soğukken yapıyor, ama bende bi kaç ay önce egr valf sıkışma arızası verdi lamba yaktı egr yi gösterdi arıza akabinde egr valfini temizlettim1 ay kadar sıkıntı gitmişti devir aralıklarım düşüktü yani şöyle 1 ve 2 vites 3000 deviri görmeden değişiyordum şimdi 3000 geçtikten sonra bir süre yüksek devirli kullan dediler kullandımda lakin yine ara ara yapmaya devam ediyor

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun sebebi egr valfidir. Hava sıcaklığına ve rakıma bağlı olarak belli dönemlerde böyle kesiklik yığılma silkeleme yapıyor.

mhmmt58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun sebebi egr valfidir. Hava sıcaklığına ve rakıma bağlı olarak belli dönemlerde böyle kesiklik yığılma silkeleme yapıyor.

Kusura bakmayın. İşlerimin yoğunluğundan yeni bakabildim. Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim Yasin UstamTespitin çok doğru. Rakıma ve sıcaklığa göre sorun gösterdiğini fark ettim. EGR değiştirsem sorun düzelir mi?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın. İşlerimin yoğunluğundan yeni bakabildim. Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim Yasin UstamTespitin çok doğru. Rakıma ve sıcaklığa göre sorun gösterdiğini fark ettim. EGR değiştirsem sorun düzelir mi?

Bir süreliğine düzelir hocam. Ama sonrası tekrar aynı. Çok rahatsız ediyorsa tech2 cihazıyla iptal ettirin, tavsiye etmem. Ben de bu şekilde kullanıyorum

Arifsafa

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra h aracımı yeni aldım 100 binde şuan alırken çok baktırdım hiç bir sorun yok dediler bir haftalık kullanımım sonucunda 1500-2000 devir aralığında tekleme vuruntu artık ne derseniz deyin sorunu yaşıyorum günlerdir okuyorum galiba sıkıntının egr den olduğu anlaşılmış ne yapmak gerekiyor yazılımsal olarak iptal ettirmek yeterli olacak mı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra h aracımı yeni aldım 100 binde şuan alırken çok baktırdım hiç bir sorun yok dediler bir haftalık kullanımım sonucunda 1500-2000 devir aralığında tekleme vuruntu artık ne derseniz deyin sorunu yaşıyorum günlerdir okuyorum galiba sıkıntının egr den olduğu anlaşılmış ne yapmak gerekiyor yazılımsal olarak iptal ettirmek yeterli olacak mı
Egr yi ve manifoldu temizlet düzelir