Astra h 1.3 cdti turbo selenoid valfi ses yapıyor

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2011 astra h sedan 1.3 cdti dizel aracım kontak kapatınca 4-5 saniye turbo selenoid valfi ses yapıyor vapur sesi gibi aracın performansında bir sorun veya arıza lambası yakmıyor turbo basıncında da düşüklük yok
Turbo selenoid valfi orjinal gm
Ustaya gösterdim sorun yok dedi bu sesi neden yapar biraz araştırdım ama birşey bulamadım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2011 astra h sedan 1.3 cdti dizel aracım kontak kapatınca 4-5 saniye turbo selenoid valfi ses yapıyor vapur sesi gibi aracın performansında bir sorun veya arıza lambası yakmıyor turbo basıncında da düşüklük yok
Turbo selenoid valfi orjinal gm
Ustaya gösterdim sorun yok dedi bu sesi neden yapar biraz araştırdım ama birşey bulamadım
Turbo değil egr valfi seside olabilir o ses

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ses gelince değişiyoruz. Kaçırmaya başlarsa sorun yok değişirsiniz fakat takılı kalırsa Turbonuz zarar görebilir. Tercih sizin.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egr valf sesi degil hocam ses sağ taraftan geliyor kaputu açınca orada sadece turbo selenoid valfi var
Motorun sağında egr eminmisin delenoid valf gibi ses çıkarır ses yapıyorsa her ikiside temizle içerisine kesilir kesilmez se her ikiside bozulma zamanları gelmiş demektir

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
S
Motorun sağında egr eminmisin delenoid valf gibi ses çıkarır ses yapıyorsa her ikiside temizle içerisine kesilir kesilmez se her ikiside bozulma zamanları gelmiş demektir

Ses sağ far tarafından geliyor egr nin ses yapmasına imkan yok egr iptal aracımda

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ses gelince değişiyoruz. Kaçırmaya başlarsa sorun yok değişirsiniz fakat takılı kalırsa Turbonuz zarar görebilir. Tercih sizin.
Usta detaylıca inceledi test etti aracı herhangi bir sorun yok dedi arıza uyarısı veya çekiş düşüklüğü olursa öyle değişiriz dedi
Ses dışında sorun yok şuan

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Usta detaylıca inceledi test etti aracı herhangi bir sorun yok dedi arıza uyarısı veya çekiş düşüklüğü olursa öyle değişiriz dedi
Ses dışında sorun yok şuan
Temizle tak ses kesilir büyük ses kesilmezse bozulabilir ilerili günlerde bozulursa da değişim yaparsınız

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı sorun bende de var. araba 102 binde. Usta ısrarla bozulunca değişelim diyor. Ben de ellemedim şimdilik sadece ara ara ses yapıyor. Aracı kapatınca 1-2 saniye ses yapıyor o kadar..

• Beğen
Tepkiler: @li58 ve Kaan.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Temizle tak ses kesilir büyük ses kesilmezse bozulabilir ilerili günlerde bozulursa da değişim yaparsınız
Teşekkür ederim bir deneyim temizlik işini olmadı değişim yaparım