Astra H 205/55/16 Falken yazlık lastik sorunum

kaanelo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar 2 hafta oldu en fazla falken ze310 lastik aldım 4 adet yazlık 2020 üretim. lastikler inanılmaz derecede davlumbazlara toprak ve kum atıyor.
Nerede gidersem gideyim dümdüz asfalt olsun minicik bir toprak kum birikintisi olsun tamamı davlumbazlara çarpıyor çatur çutur hiç duymadığım sesler geliyor. sizce bu lastikler sorunlu / üretim hatası mı yoksa bu lastiğin karakteri mi bu?
A/C diye aldım lastik değerlerini keşke good year'dan şaşmasaydım.

ne yapmalıyım iletişime geçip bilir kişi mi bekleyeyim?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orta/alt sınıf lastiklerde olabilecek sorunlar.. Falken benim gözümde zayıf bir lastik. Mokka aracımı alırken kışlık olarak taktırmıştım 5000 km olmadan yanaktan yarılmıştı sonra iki lastiği desenleri yakın olduğu için Nokiana döndük lastik dediğin böyle olur diyor insan... İçinize sinmiyorsa üretim hatası olduğunu düşünüyorsanız lastikleri test ettirebilirsiniz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir akrabama falken yazlık lastik aldık, araç çok az kullanıldığı halde lastikler 2 sene sonra performansını büyük ölçüde kaybetti, özellikle yağmurlu havalarda tutunma sorunu yaşayınca biz de goodyear'a dönüş yaptık.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mıcır, toprak atması, yeni lastik hamurunun yola daha iyi tutunduğunu gösterir. VAkumlama etkisi gibi düşünün.

Falken ziex914 kullanıyorum. Gayet memnunum. Ze310 bunların yeerine gelen seri.

Verdiğim paraya göre gayet memnunum. Konfordan ziyade yol tutuş ve sportif tarza biraz daha uygun.
Şu an 5mm civarında ve gerçekten de tutunma performansı halen iyi.

Bir nokian veya continental ile karşılaştırmam tabiki de. Ama onlar da neredeyse 1.5 katı fiyata.