astra h easytronik arac hareket halindeyken vitesin bosa gecmesi

Yasin Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

2009 model 1.3 cdti easytronic astra sahibiyim.
Aracim henuz 60000 de olmasina ragmen gecenlerde 3-4 viteste giderken bir anda vites bosa aldi ve arac cok sert bir sekilde silkeledi. Araci hemen saga cektim ve kontagi kapattim. Tekrar calistirdigimda halen sari ariza lambasi yaniyordu. Sonra araci hareket ettirdim. Yaklasik 10 metre gittikten sonra ariza lambasi sondu. Bu sekilde 500 metre kadar gittikten sonra trafikte durmak zorunda kaldim. Arac birinci vitesteyken gaza hafifce bastigimda geri geri gitti. Tekrar kontagi kapattim. Araci tekrar calistirdigimda normal bir sekilde gitti.

Araci yetkili servise goturdugunde bana klasik olarak sansiman beyninin degismesi gerektigini, gerekirse de baski balatanin degisecegini soylediler. Masraf olarakda yaklasik indirimli olarak 5000 maliyet cikardilar.
serviste ariza kodlarinin P1726, p1710, p0780, p1700 ve p1191 oldugunu soylediler

Forumda sanziman arizasi konusunda oldukca faydali bilgiler var, ancak kafam iyice karisti. Acaba yetkili servis klasik olarak bana kazik mi atiyor. Illaki sansiman beyni degusmesi gerekir mi.
Cevaplayanlardan allah razi olsun.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yetkili servis, uğraşmaz.
Değiştirir yollar. İşleri bu.
Dışarıda bu işlemi yarı fiyatından uyguna halledebilirsiniz.