Astra H F arızası çözümü

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar bir yıldır opel astra h 1.6 twinport elegance 2005 model otomatik araç kullanıcısıyım..arabayı aldım bir gün sonra ekranda F yazdı ve calısmadı sorun sanzuman beyni kömürleri cıktı sonra aradan 5 ay gecince tekrar F arızası verdi arac bu seferde baskı balata degıstı tekrar sanzuman beyni kömürleri değişti ve şimdi yine karsımda F sorunu!! Bu sefer cok ilginç bişey oldu arabayı direk oto elektrikçiye götürdük ve önde bulunan sigorta kutusundaki 21 ve 30 nolu sigortaların yandıgını gördük sigortaların yenisi takılınca araba çalıstı.. yani bu sefer çok masraf etmedik ve yedekk sigorta koydum arabaya aklınızda olsun aracınız F arızası verirse ilk sigortalara bakın(21 ve 30da 10 luk olanlar) sorunu ucuzdan baslayarak halletmiş olursunuz

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. bu tür bilgiler kesinlikle birilerinin işine yarayacaktır. teşekkürler.

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda bir dönem ara ara f arızası yakıyordu. Ama sonra sönüyor ve yola devam ediyordu. Sorun fren müşüründe çıktı. Değiştiğinden beridir bir daha hiç olmadı.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende f arızası yaşamıştım. Motor beyni ısınınca araba stop ediyor çalışmıyordu. Motor beynine balata spreyi sıkınca soğuyunca çalışıyordu. Beyin değişti sorun yok çok şükür.

Böylelikle " F" uyarısının sebeplerini sıralıyoruz.

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu F arızası genelde sanzuman arızası dıye bılınır ama sanzumandan arıza veren yok hiç galiba ne iilet bi arızadır arkadaslar bu aldıgımdan beri 4 kere çekiciye yükledim Fren müşürüyle ne alakası varmış ki çok ilginç

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra42 fren müşürünün arızasını nasıl bulmuslardı sende ? Yıne F arızası verdi benım araba mars dinamosunu degısrırdim ama yine verdi bıktım artık bu F den arac fren pambası arızası veriyo ama lambalar saglam acaba benımde fren müşüründen olabilirmi

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bir F sorunu daha çözüldü..akü kutup baslarındaki kablomar yalıtma özelliğini azaltmış arabaya 14 volt degilde 10 volt verıyomus cihazla ölçtüler sonra kabloları fırcalayıp kutup baslarını degıstırıp leyimleyerek akünün arabaya verdigi voltu 14 e cıkardılar ve bidaha F yazmadı

hakan72meriva

VIP Üye
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2006 1.6 easytronic Meriva aracımız F hatası verdi ve araç yolda kaldı, hiç hareket ettiremiyoruz.Araç orijinal 80.000 Km'de.Bu hatayı çözebilecek usta önerinizi yazarmısınız?

Kendi temin ettiğim Opcom V 1. 99 cihazı ile bağlandığımda P1700 (şanzıman kontrol modülünden acil servis) ve P1607 (debriyaj aktüatörü pozisyon kontrol hatası) verdiğini gördüm.

Bu sene Şubat ayında Opel kökenli bir usta tarafından baskı balata ve alt merkez (rulman) değiştirildi, bu değişim sırasında usta sisteme tanıtamayınca beyinciye götürdü ve o şekilde halletti.

Lambaları kontrol ettim sağlamlar, ancak marş sıyırıyordu ara sıra, forumlarda marş kökenli F arızasıda olabilir diye yazmış bir arkadaş.