Astra H "F" Beyin Arızası Dikkat edin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün akşam üzeri yolda giderken araç bir anda stop etti hiç başıma gelmedi durdum baktım motor durmuş kontağı çevirdim başımdan aşağı bir kaynar su indi ceviriyorum tepki yok bir baktım mars anında motor kontrol lambası yanmıyor orta bilgi ekranın herşey F yazıyor marşı çeviriyorum gidiyor
F Arızası beyin'den,beyinin elektrik tesisatı sigortaya girer o tesisattan yapar yapar,ve sigortalardan yapar
Kontak hazır anında immo yanar ama motor kontrol yanmaz marşa basınca hiç tepki vermez marşı hazıra getirince pompa sesi çıkmaz enjektör sesleri duyulmaz hiç bir röle açmaz bunlar olunca beyin yakma oluyor ama 3 ana sebepten incelemeye başlıyoruz beyin arızası için küçük ihtimal araç biraz soğuyunca yada beyine sprey sıkınca çalışabilir o zaman beyin dır ihtimal aracı park edip 2 3 saat sonra gelip marsa bastım tepki yok bilgisayarıma bağladım ecu okumuyor bağlantı yok diyordu tesisata göz attım tesisat yalıtımınıda önce sıfırlamıştım komple motor ecusundan sigorta kutusunun altına kadar göz attım sorun yok motor bölümü sigorta kutusunu kontrol ettim tek tek sigorta atmış ilk defa karşılaştım 30 numara 10 amper motor elektroniği sigortası atmıştı değiştirdim kontağı vurdum çalıştı F arızası alinca mutlak ilk işiniz sigorta olsun beyinciye götürmeyin beyin arızası der yollar

20200722_01045780d8f6752caa39bf.jpg

Orta bilgi ekranı

20200722_010713bb3211d4239e205e.jpg

Cihazla beyin testleri
20200722_010524c25b90f0de8681fb.jpg

Ve beyinde verdiği arıza kodları diğer beyinlerdede arızaya düşmüş
Screenshot_20200722-004910e7c046008d51cf38.png

Kontağı hazıra getirince ecu gitti normal de araçta bir arıza kaydı yoksa immo söner sadece motor lambası yanık kalır ve marş anında sönmesi gereklidir
2 resimi ınternetten aldım o an sadece opcom resimlerini çekmişim daha ayrıntılı resim çekemedim isterdim daha net bilgi vereyim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aslında bu gibi durumlarda direk sigortayı kontrol edip ustaya gitmek en mantıklısı. Ustasına bağlı olarak abi sen arabayı bırak diyip bir sigorta değişiminde yüzlerce lira bile alabilir. Ben 2008 yılında clio coilover için amartisör üzerindeki 2 deliği büyütmeye 250 tl vermiştim.🤬

Kullandığınız opcomun yazılım sürümü nedir. Bendeki vauxcom ingilizce zorlandığım oluyor. Bulabildiğim Türkçe yazılımda 2008 yılına kadar benim aracı tam görmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aslında bu gibi durumlarda direk sigortayı kontrol edip ustaya gitmek en mantıklısı. Ustasına bağlı olarak abi sen arabayı bırak diyip bir sigorta değişiminde yüzlerce lira bile alabilir. Ben 2008 yılında clio coilover için amartisör üzerindeki 2 deliği büyütmeye 250 tl vermiştim.🤬

Kullandığınız opcomun yazılım sürümü nedir. Bendeki vauxcom ingilizce zorlandığım oluyor. Bulabildiğim Türkçe yazılımda 2008 yılına kadar benim aracı tam görmüyor.
Hiç aklıma sigorta gelmedi ama bu durumla karşılamadımda daha 2 gün önce aynı kasa easytronic F arızası yapıyor du halletik aracı kacak yapmıştı o aklıma geldi o an 😁 sigorta atmaz röle kapatır ama bu sefer böyle oldu ama sebebini bulmam lazım atmasının türkçede 2008 yada 2009 a kadar buluyor du orj. Birebir bu hatırlamıyorum sürümünü epey zaman oldu alalı
Hiç acımaz alırlar o paraları