Astra H Giderken Stop Etme Sorunu

umutlarmavidir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler dilerim. 2006 model Opel Astra H Atiket LPG takılı 1.6 aracım var. Sorunum Şu şekilde. Aracı günün her hangi bir saatinde çalışıtıp yola gitmye başlıyorum. Ne zaman 4 veya 5. viteste 40 50 bin devirlerine geldiğimde. çekiş düşüyor ve ayağımı gazdan çekip boşa attığımda araba stop ediyor. Bunu sadece ilk çalıştığı anda yapmıyor. Mesela 150 200 km yol alıyorum arada bir tekrar aynı şeyi yapabiliyor. Çekişten düşüp, boşa aldığımda araç stop ediyor... Bu neyden kaynaklanıyor yardımcı olur musunuz lütfen? Bu arada hatayı benzinde de lpgde de yapıyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü nedeniyle geçmişte bu sorunu yaşamıştım hocam.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Duman atması ve yağ yakması varmı takip edin egzoza bir bakın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tag yakma dedigimi fark edemezsin her zaman yapmaz bazen yapar ve kendi kendine gaz veriyormu stop etme dışında

umutlarmavidir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tag yakma dedigimi fark edemezsin her zaman yapmaz bazen yapar ve kendi kendine gaz veriyormu stop etme dışında

Yok hocam kendi kendine gaz verme işi yok. Sadece motor soğukken, belli bir devrin üstüne çıktığımda boşa çekince veya debriyaja basınca stop ediyor.

Kahramanmaraş'ta bir tamirci arkadaşla görüştüm. Kendisi bana şöyle söyledi. Aracını getir. Buna sebep olabilecek 4 5 faktör var. Bir tanesi motor hava alıyormu ona bakalım dedi. Kompresyon testi diye bir şeyle bakacaklarmış. Egr sensörü diye bir şeye bakalım dedi. Bir de oksijen sensörü diye bir şeye bakmamız gerekiyor dedi. Tabi ben teknik konulardan pek anlamam ama bakalım ne diyecek...

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçta egr arızası çok düşük ihtimal dizelde var ben benim aracı söktüm içi temizdi temizlemek için oksijen sensoru lpg den sadece ayar olmadığı için ısıtıcısı sürekli zenginlenlestirmek için sensor ısıtıcısı sıcak kaldığı için o yüzden ısıtıcı yanıyor kompresyonuda sen kendin yaptırabilir bir rektefeciye git göster yine ben sana egr nin yerini söyleyeyim istersen çalıştırmzdan önce soketini çıkar dene marşı

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bi sorunu polo classic aracımla yaşamıştım ilk zamanlar araba arada bir gaz kesiyordu sadece tam sollamaya çıktığımda boğuluyordu birkaç saniye sonra kendine geliyordu daha sonrasında bu saniye uzamaya başladı ve en sonunda hiç gaz yemeyerek stop etti bi süre bekleyip çalıştırmayı denedim güç bela çalışnca doğruca sanayiye gittim bilgisayara bağlandığında krank devir sensörü arızası çıktı değiştirdik her şey güzel derken evimin önünde sabah çalışmadı bu sefer çekiciyle gitmek zorunda kaldım yine aynı parçaydı arıza çıkma orijinal takarak çözebildik

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umutlarmavidir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçta egr arızası çok düşük ihtimal dizelde var ben benim aracı söktüm içi temizdi temizlemek için oksijen sensoru lpg den sadece ayar olmadığı için ısıtıcısı sürekli zenginlenlestirmek için sensor ısıtıcısı sıcak kaldığı için o yüzden ısıtıcı yanıyor kompresyonuda sen kendin yaptırabilir bir rektefeciye git göster yine ben sana egr nin yerini söyleyeyim istersen çalıştırmzdan önce soketini çıkar dene marşı

Hocam dün tamirciye gittim. motor twinport olunca yüzde 90 subaplardan dedi. Motoru rolantide çalıştırdım. sesini dinledi. çalıştığında tekleme gibi geliyor sesi dedi.