Astra H Yokuş Destek Sistemi Arızası (Hill Holder)

sukanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2011 model h kasa astra aracımı 2011 yılında sıfır aldım. 2013 yılının sonunda tüp taktırmaya karar verdim ne olduysa o andan sonra oldu. Tüp takılana kadar sorunsuz çalışan yokuş destek sistemi bir anda çalışmamaya başladı, her ne kadar kulağa saçma gelse de tam 6 yıldır İstanbul-Ankara-Eskişehir-Sakarya-Bursa yetkili servisleri dahil özel servislerle birlikte 10'larca usta bu problemin çözümünü bulamadılar.

En son dün Bursa yetkili servisindeki kişi de bu aracın (2011 Astra H easy-tronic) yokuş destek sistemi yok dediğinde hem servislere olan güvenimi hem de umudumu kaybetmiş bulunmaktayım.

Son 6 yıldır bana söylenen sıkıntılar şu şekilde;

- ABS beyninin bozuk olduğu söylendi. Sıfır beyin takıldı kalibrasyonlar yapıldı ancak düzelmedi.

- Rota ivme sensörünün üzerine kola döküldüğünü (başka bir yetkili servis uydurması) ve bozulduğunu söylediler. Sıfır sensör takıldı ancak düzelmedi.

- Sol ön tekerden ABS'ye sinyal gitmediği sorunun bundan kaynaklandığı söylendi. Sensör yerine yerleştirildi ancak herhangi bir düzelme olmadı.

- 2013'te ilk bozulma yaşandığında 2 adet hata kodu vermekteydi araç (ABS ve İvme sensörü hatası) hata kodları silindiğinde garip bir şekilde yokuş desteği çalışmakta ancak 6 ay sonra tekrar çalışmamaya başlamıştı. Rota ivme sensörüne giren sokette problem olduğu söylendi, soket sabitlendi ancak düzelme olmadı.

Bu süreçte en büyük sıkıntım ise kendisini çok şey biliyormuş gibi tanıtan tüm bu sözüm ona ustaların 6 yılda benim deneyimlerimi hiç dinlemeden doktor misali ona biz karar veririz diyerek geçmişte yaşananları göz ardı edip dinlememeleri ve en azı 1 hafta olmak üzere serviste beklettikleri arabamı tamir edemeyerek göndermeleri olmuştur.

Konuyla ilgili benzer tecrübe yaşamış birileri var mıdır?