astra ile ilgili bir kaç soru

koray1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımı yeni aldığımdan dolayı merak ettiğim bir kaç konu var onları sizlere sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

1. benim araçta fren çok yumuşak daha önce megane II ve clio araclarım vardı onlarda frene basınca hemen duruyordu astrada ise bayağı bir kuvvet uygulamak gerekiyor bu normalmi yoksa balatalarımda sorunmu var. Bu arada abs de sorun yok gerektiği yerde hemen devreye giriyor.

2.elegancem 110-115 hızlarına geldiği zaman motor devri 3000 i geciyor bu normalmi ben 130 civarında gecer diye düşünüyordum.

3.benim aracımda yol bilgisayarı var ama bir arkadaşın aracında ise elagance olmasına rağmen yol bilgisayarı yok sadece teyp, tarih vb. bilgileri gösteren bilgi ekranı var.ama onda cd çalar var bende yok. elagancelerin ful donanım olduğunu zannediyordum. acaba iki serimi üretildi. İkiside 2001 model

biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) Her aracın fren sistemi bir nevi karakteridir. Renaultların frenlerinin çok yumşak olduğu basınca hemen kapakladığı bilinir ayrıca ben bunu hiç sevmem.
Opel frenleri dozu net ve kolay ayarlanır sistemlerdir.

üstün körü bir kontrolle sistemde kaçak varmı vs baklır en olmadı hava olma ihtimaline karşı kontrol edilir..

unutmayalım fren dozu ve yavaşlama hissi lastiklerin durumuyla direk alakalıdır. yumşak hamurlu kaliteli bir lastik daha güzel fren hissi verir

2) Tamamıyla vites oranları ve son çıkış dişlisi ile alakalı..

Opel fabrikası böyle uygun görmüş. Vectra 1,6 da aynı F17 şanzıman olmasına rağmen oranlar biraz daha uzun olduğundan hızlar fark ettiriyor.

sorun yok yani :)

3) Bu konu hakkında bilgim yok. :D

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde frenler uzun ve biraz fazla kuvvet uygulamak gerekiyo.diğer konularda bişey diyemicem malesef ama fren konusunda sanırım tüm opellerinki aynı.

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. soruyu yanıtlıyım
opel 2001 yılında yolbilgisayarı yetiştiremediği için standart olmasına rağmen bazı arabalarda yol bilgisayarı yok onun yerine philips cd changer mi ne vermişler zamanında

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. benim araçta fren çok yumuşak daha önce megane II ve clio araclarım vardı onlarda frene basınca hemen duruyordu astrada ise bayağı bir kuvvet uygulamak gerekiyor bu normalmi yoksa balatalarımda sorunmu var. Bu arada abs de sorun yok gerektiği yerde hemen devreye giriyor.

bende 1. soruya cevap vereyım bızım fırmada megane ıı var ayagının ucu ıle frene bas hemen tutuyo yüksek süratta frene anıden basıldıgında hemen kavrıyor ve abs devreye giriyor ancak su var frenler hemen kendını kılıtledıgı ıcın kayma ıhtımalı var bızım bı arkadasın basına geldı arac takla attı pese pese aynı yerde 8 arac takla attı 7 si megane ıı miş.bende çok dertlıydım opel frenlerınden ama gordumki hersey kademelı olarak calısıyor sendeki de normal yanı sıkıntı yoktur :)

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. sorunu yanıtlayayım
fren balatalarının orjinal olup olmadına bak
birde fren hidroliğine bak bendede aynı sorun yaşıyordum 15 günde bir fren ayarı yaptırmıştım 3 kere duruyor ama sert bir pedal vardı ayağımın altında servise götürdüm gerekeni yaptılar sonuç mükemmel yumuşak bir pedal yani insanın ayağını yormuyor ve basıncada duruyor zannedersen balata ve fidroliği değiştirdiler diyeride yeniydi amam randuman alamamıştım ve çok ses yapıyordu

koray1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlarınız için teşekkürler sanırım sorularıma cevap aldım.iyi akşamlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 - ne kadar yumuşak olduğunu bilmediğim için kesin bişey diyemeyeceğim ama Golf 4 ve clio yu kullandım onlardaki frenler otomatik vites arabadaki frenler gibi çok yukarıdan alıyor opelin ki onlara göre epey bi aşağıdan alıyor gayette güzel oluyo valla :D

2 - bende de 2004 Njoy vaki 90km/h da 2500 rpm de oluyor yanlış hatırlamıyorsam onun için normal 1.6 bütün astra larda durum aynı

3 - bu bence tamamen opelin garipliğiyle alakalı bi durum 2003 model Njoyda da yol bilgisayarı yok ama 2004 Njoy da var bu arada elegange donanım paketli olan Astra lar full ama 2004 model elegance olanlar diğerlerine göre donanım olarak daha zengin