Astra j 1.4 turbo marş basınca meydana gelen motor kısmından gelen sarsıntı

i.karabacak54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
Aracım 2013 model astra j 1.4 140 cosmo mt.
Aracı çalıştırmak istediğim zaman oluşan bir sorun haricinde bi problem değil
Şöyle ki; marşa bastığım zaman marşını durup aracın çalışmaya başlamasıyla birlikte gurulttt diye bi sarsıntıyla birlikte ses meydana geliyor bu olay sabah ilk çalıştırmada olmamakla birlikte gün içinde sürekli oluyor marş süresinde uzama yada geç marş alma gibi birşey değil sanki bir gün bi yerler dağılacak gibi geliyor anlayan bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
Birde elektronik park frenini çektiğim zaman arka tekerlerden gerilmeyle birlikte tak tak diye ses gelmekte bu şekilde sorunlar yaşıyorum yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
motor kulağı kopmuş olabilir

i.karabacak54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kulağı problemli olsa ileri geri giderkende sarsıntı yapardı öyle bi sorun yok maalesef

Pekala yokmu bu sorunu yaşayan kimisi volant arızalı diyor

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Motor kulağı problemli olsa ileri geri giderkende sarsıntı yapardı öyle bi sorun yok maalesef

Pekala yokmu bu sorunu yaşayan kimisi volant arızalı diyor

hocam aynı sorunu bugün bende yaşadım. hatta buraya konu açmak için girmiştim ki sizin konuyu gördüm. konu açmaktan vazgeçtim :)

astra j 1.6 atmosferik lpg li.
iki gündür. sabah ilk marşta araç inanılmaz sarsıntı yapıyor. koltukta titretiyor resmen. devir dalgalanıyor. stop ediyor. ikinici marşta biraz daha derli toplu çalışıyor ama gene vuruntulu. üçüncü marşta lpg ye geçiyor ve herşey normale dönüyor. tabi sarı ışığı yakıyor.

yani benzinle ilk çalıştırmaya karşı bi alerjisi var aracın. lpg de sorun yok. bana lpg-benzin ayarı veya zengin-fakir karışım hatası gibi geldi (henüz ustaya gidemediğim için tahmin yürütüyorum)

i.karabacak54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok müdür senin dediğin gibi birşey değil bu marşa basıyorsun tam otomatik marş duruyor sarsıntıyla motor devreye giriyor gibi nasıl anlatayım bilmem