Astra J 1.6 Ctdi 136bg otomatik sedan hk.(kullananlar destek lütfen)

darkroyal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar değerli Opel kullanıcıları:)

Aranızda yeniyim, aslında opel astra kullanıcısı olarak da yeni sayılırım 2011 H sedan manuel 1.3 ctdi 111. Yıl enjoy una sahibim 1.5 yıldır.

Aracımdan memnunum tek beni üzen sanırım aracın ağır olması ve 1.3 ün ilk kalkışta biraz ağır kalması. Bu sebeple bir üst abisi olan J kasası 1.6ctdi 136lık sedan kasasına yönelmeyi düşünüyorum. Performans ve atik olması ilgimi çekiyor. Gaza bastığımda arabanın ok gibi çıkışını hissetmek istiyorum, videolarını izledim bu mümkün gözüküyor. Ağırlık aynı fakat beygir ve motor gücü görüldüğü üzere. İlk otomatik tecrübem olacak ve uzun yıllar Allahtan bir zarar gelmezse J kasa ile devam etmek istiyorum. Siz değerli J astra kullanıcılarından tavsiyelerini artı eksi yorumlarını dinlemek isterim.
Çok memnun olurum.

Teşekkür ederim şimdiden:)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
J kasa hb otomatik kullanıyorum 2014 yilindan beri. Otomatik vitesten kaynakli herhangi bir sorun yaşamadım yillardir. Sizede gözüm kapalı öneririm. 1.6 136 beygir olan dizeller ne hikmetse 1.3 lerin gölgesinde kaldi. Ancak benimde almayı düşündüğüm bir aractir kendileri :)

• Beğen
Tepkiler: darkroyal

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2014 1.6 dizel 136 beygir Manuel vitesj sedan aracım var. Çok memnunum. Kış lastiği almak istiyorum ikinci el. Şuan yazlıklar 225 55 17 memnunum. Fakat bulduğum kışlık lastik ebatları 205 45 17. Bu lastikler uygun mu kullanan var mı. Artısı eksisi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tavsiyenize göre satılmadan almak istiyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2014 1.6 dizel 136 beygir Manuel vitesj sedan aracım var. Çok memnunum. Kış lastiği almak istiyorum ikinci el. Şuan yazlıklar 225 55 17 memnunum. Fakat bulduğum kışlık lastik ebatları 205 45 17. Bu lastikler uygun mu kullanan var mı. Artısı eksisi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tavsiyenize göre satılmadan almak istiyorum.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, hocam çap değişimi çok fazla. Bu lastikler ile muayeneden geçemezsiniz diye biliyorum. Ayrıca güvenlik amaçlı olarak olarak +-%3 değerlerinin geçilmesi önerilmiyor. Bu konuyla ilgili olarak Lastik Ölçüsü Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Burgaz39

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, hocam çap değişimi çok fazla. Bu lastikler ile muayeneden geçemezsiniz diye biliyorum. Ayrıca güvenlik amaçlı olarak olarak +-%3 değerlerinin geçilmesi önerilmiyor. Bu konuyla ilgili olarak Lastik Ölçüsü Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Hosbulduk Çok teşekkür ediyorum muayeneden geçmemek gibi bişey aklımın ucundan geçmezdi. 225 55 17 yada 215 50 17 bakayım en iyisi risk almayım. Sıfırlar çok pahalı geliyor ikinci el de uygun lastik denk getirmek zor sanki.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hosbulduk Çok teşekkür ediyorum muayeneden geçmemek gibi bişey aklımın ucundan geçmezdi. 225 55 17 yada 215 50 17 bakayım en iyisi risk almayım. Sıfırlar çok pahalı geliyor ikinci el de uygun lastik denk getirmek zor sanki.

Muayene konusunda tam emin değilim ancak aracın kapısında yazan kullanıma izin verilmiş değerlerin altında veya üstünde kullanımlarda muayeneden geçilemiyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burgaz39

MustafaUğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Yeni bir konu açarak başlık kirliliği yaratmak istemedim. Bende Astra J 1.6 CDTI otomatik vites almayı düşünüyorum. Bir kaç gündür yaptığım araştırmalarda ilk çalıştırmada ki zincir sesinin normal olduğunu ancak yine de rahatsızlık verdiğini öğrendim. Ayrıca her dizel araçta ki gibi DPF'nin problem yaratabileceğini okudum.

Astra almak istememin nedeni aracın tam otomatik olması. Çift kavramalı şanzımanların sıkıntılı olduğunu biliyorum.

Şu anda LPG'li 2010 model otomatik Focus kullanıyorum. Aracımdan çok memnunum ancak yenilemek istiyorum. Bulabilirsem 50.000 km altında bir araç almayı planlıyorum.

Yukarıda bahsettiğim sorunlar dışında otomatik vitesi sıkıntı çıkarır mı? Başımı ağrıtabilecek başka problemleri olabilir mi?

Yardımlarınızı rica ederim

Hepinize iyi günler ve kazasız belasız sürüşler.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba dizel otomatik J kasaya geçmek isteyen arkadaşlar. 4 aydır yaklaşık 9bin kmdir kullanıcısı olduğum profildeki araca sahibim. Daha önce 2.0 155 hplik bir Accord kullanıcısıydım. Şuan ki aracım 70bin kmde. Aldığım kişi bakım aralıklarını geçirmeden yaptığı için henüz bende bir sorun oluşturmadı. Aklınızdaki sorulara gelecek olursam;

Araç gerçekten çok seri, 0-100 hızlanması çok aman aman olmasa da ara hızlanmalarda ve rampalarda aynı viteste kalıp hızını koruyor olabilmesi aşırı memnun edici. 2.0lık aracımı performans yönünden hiç mi hiç aratmıyor.(arattığı başka kısımlar var soran olursa yazarım)

Zincir sesinden bahsediliyor ancak ben bu aracı aldığımdan beri bahsedilen sesi ya duymadım yada anlamıyorum. Yıllardır triger kayışlı araç yerine hep zincirli olan japon araçları kullandım ondan mıdır yoksa benim araçta gerçekten ses mi yok bilmiyorum ama beni rahatsız edici bir sese denk gelmedim.(Bu arada araçlara fazlasıyla ilgiliyimdir, araçlarımın yağ vs. bilimum bakımlarını kendim yaparım)

Şanzıman konusunda bilindiği üzre en sorunsuz şanzımanlar tam otomatik olanları ve bu konuda da bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum(Accordum 310bin kmdeydi şanzımanı hala kusursuzdu), tek sevmediğim rampa aşağı inerken hafif fren yaptığınızda araç kendini otomatik olarak 1 alt vitese alıyor ve motorun bağırması beni rahatsız ediyor. Direksiyonda kulakçıklar olsaydı hiç fena olmazmış.

Aracın yalıtımı, donanımı ziyadesiyle yetiyor, ancak benim kusur olarak gördüğüm daha önceki araçlarımla kıyasla uzun yolda çok esnek değil yani setlerde çukurlarda biraz zıplatıyor bunu yol tutuşunu iyileştirmek için yaptıklarını biliyorum ama yol tutuştan da pek memnun olduğumu söyleyemem. Evet araç yoldan çıkmıyor amenna ancak fazlasıyla esneyip beni tedirgin etmeye yetiyor,(Accordumda ESP vs. olmamasına rağmen aynı virajlarda daha güven vericiydi)

Özetle ben aracımı daha önceki kullandığım araçlarla kıyasladığım için benim için avantajı da var dezavantajı da, ancak bu araç alınır mı derseniz; eskiyen yüzüne rağmen, piyasa koşullarına ve fiyat performans oranına bakıldığında alınabilecek en iyi araçlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle eski araçlarınızı sizlere aratmayacaktır ama ben D segment bir araçtan geçtiğim için pişman olmamama rağmen her an satıp yine accord alabilirim :)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Biraz yakar ama aracin kralidir. Suan icin 136 hp, 320 nm c segment dizel baska arac yok sanirsam. 320 nm yi bulursun beygir dusuk olur. Beygiri bulursun tork dusuk olur. Bunda karma ikili paket😂 Cok fazla skintisini duymadim opel astrada skinti siralamasi suan icin 1.6 ctdi<1.4 t<1.6 duz motor. Atmosferik skintida zirveyi cekiyodu uretimden kaldirdilar. Bas edemediler. 😂

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
dizel otomatik astra j başka marka muadillerinden yaklaşık 1 lt fazla yakar. Adana şartlarında yaklaşık 7 lt /100 km şehir içi tüketimi var. (Yazın minimum 6lt, kışın maksimum 8lt)
şehir dışı da hıza bağlı olarak 4,5-6,5 lt /100km arasında tüketiyor. Zincir sesini falan araştırmışsınız zaten, arkadaşlar da performanstan bahsetmiş.
Ben 37bin km'dir kullanıyorum. Çok şükür bir sorun yaşamadım. Daha uzun km ve süreler boyunca sorun yaşamadan kullanan arkadaşlar da var.
İyidir 136 hp dizel otomatik🙂

Burada da bazı bilgiler paylaşılmıştı.

@psk.selman bey Kulakçık olsa da manuele çektiğimizde dahi araç vites düşürmelerini otomatik yaptığından rampa inişlerindeki otomatik gerçekleşen vites düşürme işlemine müdahale şansımız olmazdı diye tahmin ediyorum. Rampa inişlerinde manuel araçlarda da yaptığımız motor frenini aracın vites küçülterek otomatik yapması, frenlerdeki yükü azaltıyor.