Astra J 1.6CDTI Triger ve Genel Sorunlar

ygtcner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar.

Foruma bu konuyu açmak için yeni üye oldum.
Ankara'da ikamet ediyorum. Aracımla ilgili birkaç sıkıntım var, nedenlerini de az çok tahmin ediyorum ama emin olmak için ve Ankara içinde usta önerisi almak için konuyu açtım.

Aracım Astra J 1.6 CDTI 136HP versiyonu. Aracımın 4 ay önce baskı balata ve volan dişlisini değiştirdim(135000 civarında). Şu anda araç 150000 km'ye geldi ve yaklaşık 1 aydır zincir sesinde artış, devir sesinde artış(örneğin 2000devirde 2500devir gibi motor sesi vermekte.) ek olarak bu hafta ise ilk çalıştırma da çalışırken stop etme yaşandı. Zincir dönerken bir anda durdu gibi bir hissiyat oldu. Bunlar sizce tamamen trigere bağlı sıkıntılar mıdır?

Triger zinciri değişimi için triger seti aldım, ancak her ustadan farklı bir ses çıkmakta. Birini aradığımda aldığınız set değişim için yeter ek bir parça almayın dedi, birini aradığımda buna ek motor yağ karteri almalısın, yoksa ses kesmez dedi. Bu karterde yaklaşık 1500TL gibi bir rakam. Geçmiş deneyimlerinize göre, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Birde araçta da ciddi bir titreme artışı olmaya başladı. Bunlar acaba zincire bağlı bir titreme midir, yoksa map,maf, boğaz kelebeği temizlikleri daha önce hiç yapılmadı, bundan kaynaklı olabilir mi?

Bir de tüm bu işlemleri güvenle tek bir yerde yaptırmak istiyorum. Ankara içerisinde güvenebileceğimiz bir yer önerebilirseniz sevinirim.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
1.6 dizel aracımı bende yeni aldım ve aldıktan sonra zincir konusunu duydum. Değişimi hem kısa sürede yapmak gerekiyormuş hemde işçiliği çok tutuyormuş. Bir yandan moralimde bozulmadı değil ama yapacak birşey yok artık. Usta konusunda size yardımcı olamayacağım ancak Facebookta astra J grubu var, orada daha aktif kullanıcılar size yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

ygtcner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, oradan da şansımı deneyeyim :)

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam İstanbul Nisa Oto Servis Hüseyin Usta var. Youtubtan bulursunuz. Onunla iletişime geçin. Yada ankarada 2cr serhat inci var. Bu adamlar sizi doğru yönlendirirler. Gerekirse İstanbul a gelip yaptırın. Bu işin karterle ne alakası var gerçekten anlayamadım. Önce Hüseyin Ustayı arayın vakit kaybetmeden.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

ygtcner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde ben anlasam. Motor sokumunde zarar göreceğini iddia etti arkadaş 😄 yarın sabahtan arayacağım. Teşekkür ederim.

Kürşad40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger zinciri motor ile şanzıman arasında bulunmaktadır. Bu yüzden işçilik fazla tutmaktadır. Usta kendine güvenemediği için karter kapağıda istemiş olabilir. Çünkü zincir değişiminde ya motor inecek ya da şanzıman biraz zahmetli bir iş yani.