Astra j 1.6T 180HP otomatik şanzıman ve Turbo Hakkında

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
8 bin liraya nasıl bi turbo takacaklarmış merak ettim doğrusu :)
Taş çatlasın 4bin liradır orjinal turbosu

• Beğen
Tepkiler: speedforce

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ankarada serhat inci var bir orayla kontak kurun derim

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cevap veridiğiniz için teşekkürler hocam, Çekişte kayıp var devir saati en fazla 4000e kadar çıkıyor ve nasıl anlatılır bilmiyorum abi modifiye araçlarda yüksek barlı kullanılan turboların çıkardığı bir ses vardır fazla sıkışmdan meydana gelir hatta o sesin hastası çoktur o tarz bir ses var gazdan ayağımı çektiğim zaman (anlatamamışda olabilirim kusura bakmayın). Aracın km'si 171.000de ben aldığımda 169.000 civarıydı bakımları ile ilgili pek bir bilgi yok araç gümrükten çıkma yabancı plakaydı sonradan tr plakaya dönüyor ama usta değilim ufak tefek anladığım kadarıyla söyleyebilirim aracın bakımları düzenli yapılmamış ve çok aman aman özenerek bakılmamış araca opele de yabancı biri olarak çok fazla yorumda bulunamıyorum yeni yeni öğreniyorum arabayı. Şanzıman konusunda anlam veremediğim çok fazla şey var dediğiniz gibi belki de sadece şanzıman işi yapan birine götürmek lazım.
Devir saati manuel olsa diyeceğiz sensörlerden yapar turboya giren hava hortumu var o boruyu çıkart araç çalışmıyorken içine bak ve palleri kontrol et boşluk varmı bakım yapılmadıysa artık vakti gelmiştir şanzuman yağını yanılma payıyla bir değiştir bak düzelir küçük ihtimal belki düzelir yoksada ya çok iyi opel ustası bul yada antalya dışında bir bak bu parçaların değişmesi hasip hocamında dediği gibi herşey yazmışlar şanzuman yok işin içinde ve aracın bir yakıt düzeltmelerine göz at sebebi yakıt hatası da olabilir bunlar varsayım dır tabi

• Beğen

speedforce

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Dostlar cevaplarınız için teşekkürler dediklerinizi uygulamaya çalışacam araştırmaya devam ediyorum bir sonuç aldığımda sizlerlede paylaşırım, tekrar teşekkür ederim.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şanzıman kısmını göremedim.
kapak falan yapıp turbo değişecek olarak görüyorum.

fatihder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benimde 1 6T sport var.Bende aracımı yeni aldığımda klima motorunu servise gösterdim motor bozulmuş dediler 8300 ₺ fiyat çıkardılar.Bende Adana'da bir klimaciya götürdüm 600 ₺ ye hallettim.Su anda hiçbir sorun yok.Size bir fikir olsun diye söylüyorum.Servisin tamir olayı yok tamamen komple yenisini takıyorlar.Gereksiz masrafa sokuyorlar.Turboyu iyi bir turbocuda revize ettirebilirsiniz

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

speedforce

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam benimde 1 6T sport var.Bende aracımı yeni aldığımda klima motorunu servise gösterdim motor bozulmuş dediler 8300 ₺ fiyat çıkardılar.Bende Adana'da bir klimaciya götürdüm 600 ₺ ye hallettim.Su anda hiçbir sorun yok.Size bir fikir olsun diye söylüyorum.Servisin tamir olayı yok tamamen komple yenisini takıyorlar.Gereksiz masrafa sokuyorlar.Turboyu iyi bir turbocuda revize ettirebilirsiniz

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için iyi bir opel ustası hala bulabilmiş değilim maalesef türkiye'nin heryerine sorduruyorum hala eğer bulursam yaptıracam aracı normalde satacaktım aslında ama kopamıyorum araçtan o yüzden aracı yaptırıp daha sonrasında araca bir kaç yükleme yapacam biraz daha fazla güç elde etmekten zarar gelmez bence :) gerçi bir kaç kişiye sorduğumda opele yükleme yapmak çok mantıklı olmaz işte aracı soğutmada sorun yaşarsın dediler ama eminim bir çözümü vardır bakacaz artık duruma göre araştırıyorum hala.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim hocam yorumunuz için iyi bir opel ustası hala bulabilmiş değilim maalesef türkiye'nin heryerine sorduruyorum hala eğer bulursam yaptıracam aracı normalde satacaktım aslında ama kopamıyorum araçtan o yüzden aracı yaptırıp daha sonrasında araca bir kaç yükleme yapacam biraz daha fazla güç elde etmekten zarar gelmez bence :) gerçi bir kaç kişiye sorduğumda opele yükleme yapmak çok mantıklı olmaz işte aracı soğutmada sorun yaşarsın dediler ama eminim bir çözümü vardır bakacaz artık duruma göre araştırıyorum hala.
Radyatörleri diğer araçlardan büyük gözle görülür bakin farkli 1.6 motora birde opelin radyatörüne bakın yükleme olur iyi bir yazılımcı bulursan ama bana kalsa yaptırma beyinle oynatma onun yerine güzel bir egzoz spor kat kutu ici kn filtre işini görür farkı görürsün

Z

Zipaydir

Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Yukarda belirttildigi gibi Ankarada Serhat İnci bey e aracinizi goturmenizi onerebiliirm. Youtube da referans olabilir yaptiklari hakkinda. Yazilim konusunda ozellikle opel de 2cr bana gore en iyisi