astra j 14.t turbo çözülemeyen rölanti ve zengin karışım sorunu

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can sıkıcı bi durum gerçekten size hak veriyorum ama çözüldüğünde bütün dertler bitecek merak etmeyin şimdi size iyi bir elektrikçi lazım yada bi tane elm327 cihazı sipariş edin telefonada torque programının pro versiyonunu yükleyin bakacağınız yer sft ve lft değerleri araç rölantideyken lft - 60lara kadar çıkıyodu bende diğer değerler normaldi eğer sizinde sadece lft den dolayı o hata oluşuyorsa 3 yada 4 tane buna sebep olacak şey var mannifoltu elediniz ondan deil maf sensörünü denedim demiştiniz ama bence obd cihazıyla birlikte önce maf sensörünün yenisini takın sft ve lft değerlerine bakın hala aynıysa map sensörünü deneyin yine aynıysa enjektör testi ve depo havalandırma valfi kalıyor geriyo mutlaka bunlardan biri şunuda unutmayın araç kesinlikle benzinde çalışnalı sorunu tespit etmeden lpg de kullanmayın telefonum duruyorsa takıldığınız bir yer olursa her zaman arayabilirsiniz

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can sıkıcı bi durum gerçekten size hak veriyorum ama çözüldüğünde bütün dertler bitecek merak etmeyin şimdi size iyi bir elektrikçi lazım yada bi tane elm327 cihazı sipariş edin telefonada torque programının pro versiyonunu yükleyin bakacağınız yer sft ve lft değerleri araç rölantideyken lft - 60lara kadar çıkıyodu bende diğer değerler normaldi eğer sizinde sadece lft den dolayı o hata oluşuyorsa 3 yada 4 tane buna sebep olacak şey var mannifoltu elediniz ondan deil maf sensörünü denedim demiştiniz ama bence obd cihazıyla birlikte önce maf sensörünün yenisini takın sft ve lft değerlerine bakın hala aynıysa map sensörünü deneyin yine aynıysa enjektör testi ve depo havalandırma valfi kalıyor geriyo mutlaka bunlardan biri şunuda unutmayın araç kesinlikle benzinde çalışnalı sorunu tespit etmeden lpg de kullanmayın telefonum duruyorsa takıldığınız bir yer olursa her zaman arayabilirsiniz

telefonunuz duruyor hocam teşekkürler. şu an bütün sensörler depo havalandırma valfi vs denendi. enjektör deneyecekler sırada o var. söylediğiniz değerleri sürekli parça değiştirip yolda kontrol ediyorlar zaten. ben aracın yanında değilim maalesef babam ilgileniyor o yüzden kendim bakamıyorum. maf sensöründen şüpheliyim onu değiştirip denemiştik ama çıkma parçaydı o da bozuktu belki de

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ne yaptın çözebildinmi sorunu 2 aydır problemsiz kullabıyordum bugün itibariyle aynı sorun tekrar başladı mannifolt depişmeden olmayacak galiba

Coskun42

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bahsettiginiz sorun bendede var
Hepinizin başına geldiği gibi anlamayan ustalara gidip dünya para dokmek istemiyorum .
Manifold değişiminden bahsetmiş yukardaki usta biraz mantıklı geldi bana

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bahsettiginiz sorun bendede var
Hepinizin başına geldiği gibi anlamayan ustalara gidip dünya para dokmek istemiyorum .
Manifold değişiminden bahsetmiş yukardaki usta biraz mantıklı geldi bana
Üstad bir kaç yerden yapar bunları tek tek kontrol etmek lazım yoksa yazıktır direk şu denmez engin fakir karışım da

agentorange

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ayni sorunu 2011 cosmo 1.4T'de yasiyorum. Oksijen sensorunu degistirdiler, hic bir derde derman olmadi.