astra j 14.t turbo çözülemeyen rölanti ve zengin karışım sorunu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi inşaallah.böyle arızalar üzücü gerçekten

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar araçta maf sensörü deneme amaçlı değiştirdik manifoltu söktük dayson ile ek ywrlerini yapıştırdık benzinde lft normal değerlerine döndü 2 gündür sorun yok bakalım tekrar yapacakmı

Hocam bahsettiğiniz sorunun aynısı bende de var araç 60binde bende yeni aldım aynı zengin karışım hatası veriyor. buji bobin gaz kelebeği egr valfi maf sensörü vs hepsini denedik sonuç aynı durumdayız. benimkinde lpg var ben lpgden şüphelendim lpg tesisatını iptal ettim yine aynı. lütfen bir sonuç alırsanız benimlede iletişime geçebilirmisiniz

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun çözüldü stop etme ve zengin karışım olayı bitti lft normal değerlerine döndü fakat şöyle bi durum var boğaz kelebepini söküp temizledik rolanti valfinin olduğu kelepçeli plastik kısmıda söküp taktık
Araç bazen esp ışığı yakıp motor gücü azaltıldı yazısı cıkıyo araç çekişten düşüyo stop edip bekledikten sonra normale dönüyo acaba adaptasyonmu gerekli yada boğaz kelebeğinimi bozduk anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bahsettiğiniz sorunun aynısı bende de var araç 60binde bende yeni aldım aynı zengin karışım hatası veriyor. buji bobin gaz kelebeği egr valfi maf sensörü vs hepsini denedik sonuç aynı durumdayız. benimkinde lpg var ben lpgden şüphelendim lpg tesisatını iptal ettim yine aynı. lütfen bir sonuç alırsanız benimlede iletişime geçebilirmisiniz

Özelden msj attum kardeşim ararsan detaylı konuşuruz

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeğinin potasiyometre tarafını asla açmayın bozuluyormuş :)
Diğer sorun çözüldü olay emme manifoltuymuş arkadaşlar başına gelen olursa umarım bu konunun yardımı olur manifoltun ek yerleri dayson ile kaplandı sorun çözüldü

Garavel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ne yaptın söylediğimi deneyebildinmi bi gelişme varmı

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş ne yaptın söylediğimi deneyebildinmi bi gelişme varmı

Bugün bıraktım arabayı ustsya manifoldu elden geçirecek dediklerini anlattım. Sonuçlanınca dönüş yaparım burdan yine.

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeğinin potasiyometre tarafını asla açmayın bozuluyormuş :)
Diğer sorun çözüldü olay emme manifoltuymuş arkadaşlar başına gelen olursa umarım bu konunun yardımı olur manifoltun ek yerleri dayson ile kaplandı sorun çözüldü

Emme manifoldu da olmadı. Boğaz kelebeği ve oksijen sensörlerini de denedik o da olmadı yakacam en son bu arabayı