Astra J 2016 Bakım Öncesi Öneri ve Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun olsun. Cümlemiz kazasız belasız binelim insallah. Söylediklerinizi ben pek anlamıyroum ama ustada götürdugumde harfiyen söyliyecegim
Üstad subap yanması lpg de devir cevirirsen oluyor yani motor ısısı lpg de örnek veriyorum rölantide benzinde iken kat 400 derece rölanti için ama lpg ayar var ise 450 derece yok ise 500 civarı seyreder lpg de araban 4000 devirin üzerine çıkmamalı 4000 devire gelince benzine geçerse sistem sorun çıkmaz ve bunun yanında lpg yi hava yakıt karışımını lpgci ustalar yaparsa ve diğer dediklerinde olursa sorun çıkmaz üstadım elden geldikçe açıklamaya çalıştım

• Beğen
Tepkiler: Cavraoğlu

Cavraoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiginiz degerli bilgiler için teşekkür ederim. Keyifli forumlar dilerim. Saygılar

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
aracıma eski sahibi 17bin km'de iken (2015 yılı) lpg taktırmış. Şu an 79bin km'yi geçtim subap sıkıntım yok. Eski sahibi subapları değiştirmiş ise mutlak manada o lpg'de bir ayarsızlık vardır(çelik subap dahi takılsa zamanla o da eriyor). Kaan hocamın dediği gibi lpg ayarlarına baktır mümkünse afr ayarlı olsun ayrıca opel ustası kesinlikle tavsiye edilir onlar huyunu suyunu biliyor bu markanın.

• Beğen
Tepkiler: Cavraoğlu

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İlave olarak Subaplar değiştikten sonra AFR ayarının tekrar yapılması gerekiyor. Bunu hatırlatmak istedim sizin araca AFR yapılmış mı subaplar değişince?