Astra J akü Tavsiyesi???

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküyü kış bastırmadan önce değiştirmeyi düşünüyorum. 2013 astra j fabrika aküsü 5 yilini doldurdu. Gecen aksam da nasil olduysa marş basarken hirsizlik onleme sistemi devreye girdi. Daha once karsilasmadigim bir durum olunca üst üste marşa bastım. O ara akü boşalmış. Takviye ile çalıştırdık aracı. Akünün nefesi tükeniyor diye düşündüm.☺ Hangi akü tercih edilebilir sizce?

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benimkisi de bu yaz ömrünü doldurdu. Orijinali 60 amperdi götürdüğüm yer 72'lik denedi aküyü tutan üst demirde ufak bir çalışmayla oturdu. Eski aküyü vererek 340liraya aldım yiğit akü vardı daha ucuz ben mutlu akü tercih ettim.

Ekli dosyalar

• IMG_20180614_190603.jpg
    IMG_20180614_190603.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 800
  • Beğen
Tepkiler: b.arat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim tercihimde Vartadan yana olmuştu 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burgaz39 ve b.arat

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar. Internet satış sitelerinde 60 amper akü bilinen markalar 300 tl ve ustu fiyatlandiriliyor. Ben de galiba Varta almaya yakınım. Daha önce mutlu aku alıp sorun yaşamıştım ama garantiden hemen değişim yapmışlardı. Orijinali varta olunca vartayla devam etmek daha iyi olacak gibi.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Varta orginali evet ama ben olsam Mutlu Akü tercih ederdim yerli üretim ve milli marka :cool: aralarında da 60-70tl fiyat farkı var. Tercih sizin...

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Varta orginali evet ama ben olsam Mutlu Akü tercih ederdim yerli üretim ve milli marka :cool: aralarında da 60-70tl fiyat farkı var. Tercih sizin...

Hocam bu ara yerli ve milli sözcüklerinin arkasina saklanan, zengini teğet geçecek, koskoca bir ekonomik krizi orta ve alt sinifin sırtına yükleme çabası var. Maalesef cok ama cok onemli iki kavrami farkli ve yanlış bir amaca hizmet etmek için kullaniyorlar. Bu nedenle bu iki sözcüğü duyunca tüylerim diken diken oluyor. Gundemi doğru takip eden ve azıcık da olsa ekonomi-siyaset bilenler beni çok daha iyi anlayacaktır. Tabi sizin halis niyetinizden şüphem yok. Tavsiye icin tesekkur ederim.

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 yıldır üzerinde olan orjinal akü ömrünü tamamlamış. 2-3 farklı yere gittim varta dan şaşma dediler. Tavsiyelere uyup varta silver dynamic agm aldım. 80 amper start stop özellikli olması gerektiği için 1100 TL ödedim. Çok pahalıymış gerçekten.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
6 yıldır üzerinde olan orjinal akü ömrünü tamamlamış. 2-3 farklı yere gittim varta dan şaşma dediler. Tavsiyelere uyup varta silver dynamic agm aldım. 80 amper start stop özellikli olması gerektiği için 1100 TL ödedim. Çok pahalıymış gerçekten.
O ne fiyat öyle hocam öyle. Bu start stop işin içine girince fiyatı 3 katına çıkartabiliyor muymuş?

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ne fiyat öyle hocam öyle. Bu start stop işin içine girince fiyatı 3 katına çıkartabiliyor muymuş?
Maalesef böyle oluyormuş. İnternetten aynı aküyü epey ucuza bulurum diye düşündüm ama öyle olmadı. 1000 TL idi 100 lira için bayiden vazgeçilmez dedim aldığım yer taktı. Takması çok basit değilmiş. Bu opellerin taşı toprağı pahalı. Volan ve debriyaj seti de değişecek haftaya 6000 TL

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben de 2017 yılında Varta akü ile değiştirdim 60 Amperlik. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Üstünde gelen orijinali de Varta idi.
Babamın 2011 Passat aracının da start stopu devreye girmiyordu, 2017 sonunda onu da değiştirdik Varta AGM akü ve 600 TL civarı bi para verdiğimizi hatırlıyorum. 1000 TL olmuştur maalesef AGM aküler 3 sene geçmiş...