Astra J Aracım Çekmiyor mu?

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Sizin araçta egr yok degsiten supab var

Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Ama teşekkür ederim 😂

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Ama teşekkür ederim 😂
Üstad yeni nesil motor ya hani bu arıza yapınca dizel gibi çalışan parca ve aracın gaz tepkisi ve yük durumuna göre hem emme subaplarını hem egzoz subaplarını belirli derecelerde daha uzun açık tutup kapatabiliyor bu da olunca egr ye gerek kalmıyor

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Üstad yeni nesil motor ya hani bu arıza yapınca dizel gibi çalışan parca ve aracın gaz tepkisi ve yük durumuna göre hem emme subaplarını hem egzoz subaplarını belirli derecelerde daha uzun açık tutup kapatabiliyor bu da olunca egr ye gerek kalmıyor
Zamanla bu araca da alışacağız artık hayırlısı.

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin atmosferik motorlarını yazılım olmadan kullanmayınız. Yukarıda arkadaşın dediği gibi 2cr bu işte ehil. Pecochip firması ise motorun çalışma sıcaklığını yazılımsal ve/veya termostat değişimi ile 95 civarına düşürüyor. Bunun da pek çok faydası var tavsiye ederim.

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Opelin atmosferik motorlarını yazılım olmadan kullanmayınız. Yukarıda arkadaşın dediği gibi 2cr bu işte ehil. Pecochip firması ise motorun çalışma sıcaklığını yazılımsal ve/veya termostat değişimi ile 95 civarına düşürüyor. Bunun da pek çok faydası var tavsiye ederim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama yazılımdan emin değilim açıkçası, ustaların verdiği ön yargı yüzünden de olabilir. 2cr bunu bir araştıracağım, Kocaeli’de.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Bundan önceki araçlarınız hep dizel olduysa biraz zorlanirsiniz. Ben dizel megane 2 den corolla 1.6 benzinliye geçince aynı şeyleri hissetmiştim. Ki corolla 132 beygirlik güçlü bir makineydi. Ama ozellikle rampada ve ani hizlanmalarda o dizel daha dogrusu turbo motorun ivlenmesini yapamiyordu. 3 sene alışmaya çalıştım olmadı. Satıp sıfır astra sedan 1.4 turbo aldım. Benim aradığım şey turboymus. Bir sure aracı kullanın benzinli atmosferik araçlar deviri sever. Aracınızın maksimum tork verdigi devire kadar devirlenin. O zaman biraz daha atak oluyor.
Opel astra 1.6 e plus max tork Ve devri kaçtır yada doğru kullanım şekli sizce nasıl olmalı arabanın daha atak ve daha güçlü olması için.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Opel astra 1.6 e plus max tork Ve devri kaçtır yada doğru kullanım şekli sizce nasıl olmalı arabanın daha atak ve daha güçlü olması için.
Ben astra 1.6 nin maksimum tork devrini bilmiyorum ama atmosferik motorlar genelde 4000 devir ustu maksimum torku verir. Eger anlık güç veya rampa çıkışı esnasında vitesi düşürüp 4000 devire getirin ki arac torkunu versin. Dizel gibi Ben yuksek viteste basarim devirlenir derseniz iste atmosferik motor onu yapamaz.

• Beğen
Tepkiler: isyew