Astra J Aracım Çekmiyor mu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün Golf 1.4 benzinli sahibi bir arkadaşım ile rampada deneme yaptık benden hızlı kalktı ama biraz ileride onu geride bıraktım, arkadaş würth marka benzin katkısı kullanıyormuş iki depoda bir, enjektör ve kurum temizlemesi falan yapıyormuş, muhakkak kullan sende aracın kaçması daha iyi olacak dedi, siz hiç kullandınız mı? Tavsiye eder misiniz?
Enjektör acıcı benzinli araçlarda kullanmayın ha aracım biraz daha iyi gitsin motor az daha gürültülü çalışsın dersen tek depoya 1 yada 2 tane en fazla oktan yükseltici koy ve farkı hisset

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Enjektör acıcı benzinli araçlarda kullanmayın ha aracım biraz daha iyi gitsin motor az daha gürültülü çalışsın dersen tek depoya 1 yada 2 tane en fazla oktan yükseltici koy ve farkı hisset

Anladım, oktan yükseltici ilk kez duydum açıkçası, bilgi için teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Anladım, oktan yükseltici ilk kez duydum açıkçası, bilgi için teşekkür ederim.
Benzin oktanı belirli sınırlar içerisinde ne kadar yüksek olursa yanma derecesi daha iyi hale gelir ve motor titreşimi daha azalır gaz tepkisi kısalır

• Beğen

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Enjektör açıcı 90 bin km de servis koymuştu. Kurum varsa atsın diye. Çok sık kullanılacak birşey değil.

Konuya dönecek olursakta babamın 1.6 Vectra kullanıp gitmiyor demiştim 😁 adamda turbo yok bunda yapıştırmazsan gitmez demişti. Farklı karakterde araçlar turbo ve atmosferik.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Ens4181

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Enjektör açıcı 90 bin km de servis koymuştu. Kurum varsa atsın diye. Çok sık kullanılacak birşey değil.

Konuya dönecek olursakta babamın 1.6 Vectra kullanıp gitmiyor demiştim 😁 adamda turbo yok bunda yapıştırmazsan gitmez demişti. Farklı karakterde araçlar turbo ve atmosferik.
Baya farkli atmosferik candır 😁 devir geçirdikçe al ver olmuyor bir yerde giriyor son devre kadar tork ilerliyor turboda al ver oluyor hissediliyor hem atmosferinde üst devirlerde o emiş sesi güzel oluyor

• Beğen

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A16XER motor Euro5-6 emisyonlarından dolayı alt devirlerde baya baya ölüdür.
Araç bakımsız değil yazdığınıza göre, herhangi bir arızası da yoksa biraz devirsiz kullanıyorsunuz muhtemelen.

Yazılımla alt devirlerdeki ölülük gidiyor. Ama heryer yapmaz bu motora. Atmosferikte yazılım olmaz deyip baştan savarlar.
2cr performance'ı araştırın. Opel üzerine Türkiye'de daha ehil tuner yoktur. Yazılımdan sonra rahatlamayı devirlernmeyi çok rahat farkedeceksiniz.
Aynı motora 2 sefer uygulama yaptırdım.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
EGR SENSÖRÜ KRANK SENSÖRÜ BUNLARI BAKTIR GENELDE YIĞILMALAR BU SENSÖRLERDEN OLUYOR. LPG KULLANIYORSANIZ İYİ BİR LPGCİYE GİDİP TEPKİMESİNİ ARTTIRIN.

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
A16XER motor Euro5-6 emisyonlarından dolayı alt devirlerde baya baya ölüdür.
Araç bakımsız değil yazdığınıza göre, herhangi bir arızası da yoksa biraz devirsiz kullanıyorsunuz muhtemelen.

Yazılımla alt devirlerdeki ölülük gidiyor. Ama heryer yapmaz bu motora. Atmosferikte yazılım olmaz deyip baştan savarlar.
2cr performance'ı araştırın. Opel üzerine Türkiye'de daha ehil tuner yoktur. Yazılımdan sonra rahatlamayı devirlernmeyi çok rahat farkedeceksiniz.
Aynı motora 2 sefer uygulama yaptırdım.

Yazılım önermedi bir opel ustası, armosferik motorda hissedilmeyecek kadar az etkisi varmış ve motora büyük zarar verebilirmiş. Zaten Yüksek ısıda çalışan motormuş yazılım güvenli çalışma limitlerini bozar gibi şeyler söyledi. Devirsiz derken normalde 4000-5000 devirleri arası altında vites değiştirmem genelde, performans denemeleri hariç tabiki

Son düzenleme:

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
EGR SENSÖRÜ KRANK SENSÖRÜ BUNLARI BAKTIR GENELDE YIĞILMALAR BU SENSÖRLERDEN OLUYOR. LPG KULLANIYORSANIZ İYİ BİR LPGCİYE GİDİP TEPKİMESİNİ ARTTIRIN.

LPG yok. Egr Bu kısma bakan hiç olmadı açıkçası servistede uyaran olmadı, müsait bir ara baktırayım ama değişmesi mi gerekiyor, yoksa temizlik falan mı yapılıyor. C5’de değişmişti bir kez maliyeti bayağı yüksekti.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
LPG yok. Egr Bu kısma bakan hiç olmadı açıkçası servistede uyaran olmadı, müsait bir ara baktırayım ama değişmesi mi gerekiyor, yoksa temizlik falan mı yapılıyor. C5’de değişmişti bir kez maliyeti bayağı yüksekti.
Sizin araçta egr yok degsiten supab var

• Beğen