Astra J dizel tuning

jermare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
3 Eylülde aldım aracımı. Tuning konusunda yeniyim ve pek bir bilgi sahibi değilim. Forumu biraz okudum, bir kaç sorum olacak. Aracıma çift ekzos çıkışı yaptırmak istiyorum. Ankarada aracı aldığım opel servisine bir sorayım dedim yapacağını söyledi ve difüzor falan dahil fiyatı 900 tl verdi. Bana baya fazla geldi. Bir de dizellerde yaptırmayı çok tavsiye etmiyorlar. Tamponu simsiyah yaparsın dediler. Hem fiyatın pahalı olması ve bu olay aklımı karıştırdı. Yorumlarınızı merak ediyorum arkadaşlar, baya arada kaldım. Bir de ankara da istanbul gibi tuningçi bulmak biraz zor. İki isim duydum onlara gidip sormayı düşünüyorum ama işte dizellere pek uygun değil mi bu eksoz olayı, arada kaldım.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Astra J dizel tuning

egzoz için dpf'nin iptali gerekiyor. bu durumda arkadan duman atmalar başlıyor doğal olarak..
ama normal şartlarda yazılımsız kullanacaksanız pek sorun olmaz.
ama velakin yazılımda çakacaksanız arabaya, bunun üzerine birde dpf'yi iptal ettiğinizde...
arkadan duman atma olayı zararlı olacak bir seviyede olabilir.

çift egzoz ucuna gelince, 400 - 500 tl'ye odak'tan fiyat almıştım, yanlış hatırlamıyorsam.
arayıp odaka sorabilirsiniz. birde buna benim arka difüzörü eklerseniz süper olur.
ama bence saçma bir iş. koşmayan arabaya spor çift egzoz komik geliyor bana.
bu arada 250 - 300 tl civarında arka difüzör tutar. size verilen fiyat normal bu durumda..
ki bu parçalar zaten orjinal opelin parçası olsaydı, o zaman çıkan fiyata pahalı demek daha doğru olurdu.
gülü seven dikenine katlanır :)

jermare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
egzoz için dpf'nin iptali gerekiyor. bu durumda arkadan duman atmalar başlıyor doğal olarak..
ama normal şartlarda yazılımsız kullanacaksanız pek sorun olmaz.
ama velakin yazılımda çakacaksanız arabaya, bunun üzerine birde dpf'yi iptal ettiğinizde...
arkadan duman atma olayı zararlı olacak bir seviyede olabilir.

çift egzoz ucuna gelince, 400 - 500 tl'ye odak'tan fiyat almıştım, yanlış hatırlamıyorsam.
arayıp odaka sorabilirsiniz. birde buna benim arka difüzörü eklerseniz süper olur.
ama bence saçma bir iş. koşmayan arabaya spor çift egzoz komik geliyor bana.
bu arada 250 - 300 tl civarında arka difüzör tutar. size verilen fiyat normal bu durumda..
ki bu parçalar zaten orjinal opelin parçası olsaydı, o zaman çıkan fiyata pahalı demek daha doğru olurdu.
gülü seven dikenine katlanır :)

Teşekkür ederim yorumların için.
ben bi oraya soriyim once ama vazgecicek gibiyim. İlk bi heyecan olmuştu ama çabuk geçti sanırım.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Egzostu tek taraflı yapın.. Hem zahmeti, hem de maliyeti az. ֜stelik teknik olarak araç üzerinde hiçbir oynama gerektirmiyor (Susturucu iptali vb gibi) Duman olayı da olmuyor, oluyorsa da ben görmüyorum biraz arkada kalıyor  005hihih

cenkscenk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki arkadaşlar bu olayı orjinali bozmadan sadece görüntü olarak yapmak mümkün değil mi ?

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
bildigim kadariyla hayir...

zaten egzos'un amaci goruntu oldugu kadar arti guc artisidir... DPF iptal oldugunda arti guc kazanilir.. egzos takildigindada arti guc kazanilir.. toplamda da yaklasik 5 beygirlik guc artisi saglanmis olur... hani bu guc bazilari icin onemsiz olabilir ama sonucta araba arkadan atacagi dumanin hakkini verir, denk gucte araclarla yaristigi zaman :))

- ve istenildigi zaman, cikislar tekrar DPF'ye baglanabilir...

cenkscenk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
bildigim kadariyla hayir...

zaten egzos'un amaci goruntu oldugu kadar arti guc artisidir... DPF iptal oldugunda arti guc kazanilir.. egzos takildigindada arti guc kazanilir.. toplamda da yaklasik 5 beygirlik guc artisi saglanmis olur... hani bu guc bazilari icin onemsiz olabilir ama sonucta araba arkadan atacagi dumanin hakkini verir, denk gucte araclarla yaristigi zaman :))

- ve istenildigi zaman, cikislar tekrar DPF'ye baglanabilir...
Bilgi için teşekkürler... Bende yaptırmak istiyorum fakat DPF iptaline sıcak bakmıyorum...

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dpf iptal edersen performansın artar fakat çevreye zararlı olur muayeneden geçmez, aracın siyah duman atmaya başlar, arka tamponun beyazsa sürekli silersin, dpf iptalinin yerine egr valfini iptal ettirmen daha iyi olur, sanırım astralarda mekanik olarak değilde  yazılımla iptal oluyo diye biliyorum,hemde muayeneden geçer..

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

denizcetin link' Alıntı:
dpf iptal edersen performansın artar fakat çevreye zararlı olur muayeneden geçmez, aracın siyah duman atmaya başlar, arka tamponun beyazsa sürekli silersin, dpf iptalinin yerine egr valfini iptal ettirmen daha iyi olur, sanırım astralarda mekanik olarak değilde  yazılımla iptal oluyo diye biliyorum,hemde muayeneden geçer..

+1

çocuklarına miras  bırakacağın dünyanın da içine biraz daha edilmiş olur

CarDoctor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Moderatör Edit: Reklam İçeriği Kaldırılmıştır.