Astra J Gösterge Üzerinden Gelen Plastik Trim Sesini Giderme

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim 2103. Astra j sedan şoför tarafinda düşük hizlarda ( ilk kalkıştan bir süre sonra) gacur gucur gacur gucur seklinde ses ortaya çıkıyor. Avuc icinde bir seyleri burusturup karistirma sesi gibi... Arac hizlandikca ses azaliyor ve tamamen kesiliyor. Tam olarak neyden kaynaklaniyor olabilir?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim 2103. Astra j sedan şoför tarafinda düşük hizlarda ( ilk kalkıştan bir süre sonra) gacur gucur gacur gucur seklinde ses ortaya çıkıyor. Avuc icinde bir seyleri burusturup karistirma sesi gibi... Arac hizlandikca ses azaliyor ve tamamen kesiliyor. Tam olarak neyden kaynaklaniyor olabilir?

Hocam aslında o ses sabahları soğuk havalarda çıkar sonrasında hava biraz ısınınca genleşmeyle birlikte tüm plastik parçalar yerlerine tam olarak oturur. Malesef özellikle kışın stabilize yollarda gıcık olduğum bir sestir. Yazları duymamak keyif verici :)

• Beğen
Tepkiler: b.arat

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Şoför tarafı derken sesin tam olarak hangi noktadan geldiğini tespit ettiniz mi?

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet bu aralar sıcak soğuk farkından(akşam serin,öğleden sonra baya bir sıcak oluyor) baya bir çııtrdama sesleri geliyor ön panelden..Malum sert plastik sıcak-soğuktan genleşiyor daralıyor falan filan...

• Beğen

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize saglik, ilk firsatta acacagim ben de

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip Bey ben plastikten kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Asfalt veya diger yollar fark etmiyor. Ses uzun zamandir hep ayni sekilde ortaya çıkıyor. Ilk kalkistan sonra başlıyor arac hizlaninca kesiliyor. Iceride kirik ya da yerinden cikmis bir parca var givi geliyor bana. Havalandırma çıkışları veya direksiyon kutusundan geliyor gibi. Tam tespit edemedim. Firsat bulup gosteremedim henüz. Ilk firsatta baktırmayı dusunuyorum.

Hocam aslında o ses sabahları soğuk havalarda çıkar sonrasında hava biraz ısınınca genleşmeyle birlikte tüm plastik parçalar yerlerine tam olarak oturur. Malesef özellikle kışın stabilize yollarda gıcık olduğum bir sestir. Yazları duymamak keyif verici :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip Bey ben plastikten kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Asfalt veya diger yollar fark etmiyor. Ses uzun zamandir hep ayni sekilde ortaya çıkıyor. Ilk kalkistan sonra başlıyor arac hizlaninca kesiliyor. Iceride kirik ya da yerinden cikmis bir parca var givi geliyor bana. Havalandırma çıkışları veya direksiyon kutusundan geliyor gibi. Tam tespit edemedim. Firsat bulup gosteremedim henüz. Ilk firsatta baktırmayı dusunuyorum.
Torpide,kolçak,panel ve kapı gözlerine bir bakın..Belki vida vb.bir parça ses yapıyordur..

• Beğen

ovozsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j cosmo aracımda dikiz aynasında hafif sallantı var ve camdaki sensörlerin etrafındaki siyah plastik kapaktan titreşimli yollarda zırıltı geliyor bununla ilgili bi işlem yapan var mı acaba ?

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu uyuz ediyordu beni. Demek ki burdan geliyormuş. En yakın zamanda deneyeceğim. Bu genelde bende 1500 devirde oluyor