Astra J kasa benzinli mi H kasa dizel mi ?

invoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün; 21:13:09 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı PM
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda ilk arabamı almayı planlamaktayım. Açıkçası otomobil kullanmayı öğreneceğim araç olacak. Dolayısıyla çok fazla performans arayışında değilim. Araç çok büyük oranda şehir içinde kullanılacak ancak işim ve evimin arası 2-3 km civarında olduğunda çok da fazla km yapmayacağım. Bir süredir araştırıyorum ve kafam oldukça karıştı. Önce otomatik vites araçlara baktım beğendiklerime bütçem yetmedi. Daha sona manuel vites almaya karar verdim. J kasa astraların tipini çok beğeniyorum hep imrenmişimdir ancak bütçem dizeline yetmiyor 1.6 edition belki sport donanımını alabilirim ancak çevremde çok fazla yakıt tükettiğini şehir içi 11 lt altına düşmezsin H kasa 1,3 dizellere bak diyorlar sizin fikirleriniz neler bu iki araç hakkında? iki aracın kullanıcıları ya da bu konularda bilgili arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa çok sevinirim. Artık ne alayım diye düşünmekten bıktım. Şimdiden teşekkürler. Son olarak yeni kasa auris 1,33 life bu araçlara tercih edilebilir mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hangi marka, hangi model, ister benzinli ister dizel bir araç al aracın yakın giderleri maksimum boyutta olacaktır. Neden dersen, aracı kullanacağın mesafe çok kısa. Herhangi bir araç yeterli ısıya ulaşana kadar yani ilk dört km (araba otoriterlerinin kabul ettiği mesafe) boyunca gereken performansa ulaşamadığı için maksimum seviyede yakıt tüketir.

http://www.milliyet.com.tr/ekonomik...i/ekonomidetay/21.03.2012/1518179/default.htm

http://www.otoguncel.com/yazarlar/dr-abdullah-demir/eko-surusun-33-altin-kurali/

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz ne kadar sadece 2 3 km yol yaparım desenizde arabayı alınca durmaz gezmek isteyebilirsiniz ve yakıttan yakınabilirsiniz.aatra j ye lpg takan çok duyuyoruz takulmış sorunsuz bir 2.el alabilirsiniz diye düşünüyorum.yeni her zaman iyidir.düşük km 1.3 dizel bulabilirseniz düşünün tabi

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel avantajlıdır ancak 3-4 km yol yapacağınızdan dolayı sizin için Astra J daha uygun olacaktır..

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizellerde 2. ele her zaman ön yargılı bakıyorum, temiz ve düşük km bulmak zor. siz zaten kısa mesafe kullanacağınıza göre hoşunuza giden j kasaya bakın bence. ben de kısa mesafe kullanıyorum ( corolla 1.6 )ve şehir içi tüketimim 13-14 litre civarında.