Astra j kontak açmadan motor kısmından gelen ses

Said

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hayırlı günler,
Şu linkteki videoyu izleyip yorumlayabilir misiniz,
aracım büyük sorunlu bir araç değil 1.4 turbo 2012 sedan opel astra j 85000 km'de, aldığım adam motor suyuna yağına dikkat etmemiş, yağ soğutucu rafyatör, termosta vs. değişti, motor yağı antifriz hepsi orjinal dex 1gen2 vs. yapıldı, devirdaim önceden değişmiş, genel olarak ama sorun yoktu araçta sürüş anlamnda hareret göstergesi yükseldiği için bunlar yapıldı. Bunları yazıyorum illa bunlarla alakalı olmayabilir sorun eskiden hassas değildim şimdi hassaslastim aracıma karşı. Şimdi herşey yolunda dedik çıktık uzun yola ulaştığım yerde bu durumla karşılaştım normal bir ses değil marşa basmadan kontak açınca ses geliyor. Bir de arabanın kayış tarfından da istop ederken ses geliyor 1. si kesin normal değil 2. si normal mi? 1. si ne olabilir?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kontağı açtığında gelen ses turbo valfinin kulağını turboya yasla dinle ama diğer sesi çözemedim

Said

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fotodaki fişi çekince ses kesiliyor,
Ses de işaretli hortumdan geliyor gibi elimde dokununca titredigini hissediyorum (marşa basmadan) sence problem nedir hocam?

Ekli dosyalar

• IMG_20201004_102834.jpg
    IMG_20201004_102834.jpg
    250.8 KB · Görüntüleme: 13

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Fotodaki fişi çekince ses kesiliyor,
Ses de işaretli hortumdan geliyor gibi elimde dokununca titredigini hissediyorum (marşa basmadan) sence problem nedir hocam?
O turbo valfidir bir söküp temizleyin düzelir se düzelir ses eğer araçta turbo devreden çıkmıyorsa kullanın çekişte sorun yoksa

Said

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam şu an Hatay tarafındayim buradaki ustalara güvenmiyorum, turbo konusunda hiç bilgim yok dediğini internetten araştırıp kendim yapmaya caliscam bakalım nasıl olcak haber ederim

• Beğen
Tepkiler: Kaan.