Astra J Rüzgar Sesi

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 nin uzerine çıkma fırsatım olmadı ama bu ruzgar sesi dediğiniz gibi ses duymuyorum ben araçta. Madem her araçta varmış bu ses. Bu problemin olmadıgı araçlarda nasıl yok

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

Rüzgar sesi için son cevapları evet rüzgar sesi var dikiz aynası ve yapılcak hiçbirsey yok cevabıyla karşılasıyosunuz....bu arada opelin kabul ettiği rüzgar sesini lütfen benım aracımda yok dıye nıtelendirmesek dogru olur.(müzık acık olabılır hassas olmayabılır kulakları az işitıyo olabılır vs)saygı duyuyorum sadece..

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çağlar 52 link' Alıntı:
Rüzgar sesi için son cevapları evet rüzgar sesi var dikiz aynası ve yapılcak hiçbirsey yok cevabıyla karşılasıyosunuz....bu arada opelin kabul ettiği rüzgar sesini lütfen benım aracımda yok dıye nıtelendirmesek dogru olur.(müzık acık olabılır hassas olmayabılır kulakları az işitıyo olabılır vs)saygı duyuyorum sadece..
olmayan bir sorunu illaki var mı diycez yani. teyp kapalı kulaklarım da iyi işitir ruzgar sesi problemi yok. Ruzgar sesi problemi olupta çözenlerde vardı. davlumbazın ordaki fitillerden kaynaklanıpta bu sorunu giderilen kullanıcılar var.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Arkadaşlar Merhaba

Rüzgar sesi ile ilgili bişeyler yazmak istedim.
Bugün birkaç forum incelediğimde bize en yakın gördüğüm araç Golf6 yi ele aldım ve arızlaranı bakmak istedim.

başlık olarak yazarsam sorunları şu şekilde;

-Rölanti Dalgalanma sorunu
-enjektör sorunu
-çekiş problemi
-direksiyon tıkırtısı
-Rüzgar sesi !
.
.
.
vs.

özellikle rüzgar sesini detaylı inceledim ve bununla ilgili açılmış ve çok yorum yazılmış bir konudan alıntı yapmak istiyorum.

Arkadaşlar,

Cevaplarınız için teşekkürler. Ben de geçtiğimiz hafta servise gittim.

Yanımdaki usta aynen "arabaya vuran hava - rüzgarın sesi" olduğunu söyledi. Çok canım sıkıldı, beklentim bu kadar ses gelmemesiydi aracı alırken. Biraz tartıştık hatta.

Daha sonra müdürleriyle konuşup test aracını denemeye çıktık, alet 1,6 FSI otomatik vites Golf 6 idi.

Onda da aynı ses gelince, içim biraz rahatladı ama yine de daha iyi bir aerodinamik beklerdim Golf'ten.

En ilginci ise bu sesin bu kulüpte hiç dile getirilmemiş olması, belki de ben gürültüye biraz hassasım. Gerçi usta da günde 6-7 kere gürültü, ses testine çıkıyoruz dedi müşterilerle!

tabi yazıların devamında bunu herkez onaylıyor ve tabiki isyan edenlerde mevcut, rüzgar sesinden öte ben kendimi şu bakımdan şanslı buluyorum Astra j kasaların Motorla ilgli kronik bir sıkntı vs. olmadığı için kendimi şanslı hissediyorum, nekadar araçları dışardan görüp" bak golf hiç sorun yok keşke alsaydım" desekte onlarda belki aynı şeyi bizim hakkımızda düşünüyorlardır.

sevgiler saygılar

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
......nekadar araçları dışardan görüp" bak golf hiç sorun yok keşke alsaydım" desekte onlarda belki aynı şeyi bizim hakkımızda düşünüyorlardır.....

şu ana kadar aklımdan hiç öyle birşey geçmedi :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

bende geçirmedim, gerek forumlar olsun gerek çevremdekilerin bu tepkilerinden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum.
örn vermek gerekirse " aracımda tıkırtı var servise gidicem" diyorum arkadaşım "abicim VW alıcan bakıcan işine en kalitelis"gibi , sonuçta astranın segmentinde lider koltuğunda oturan bir araç Golf yıllardan beri, tabi buda tartışılır.
benim asıl demek istediğim nekadar yıllardır lider olsada yada VW alıcan en kalitelisi olsada ondada bir dünya sorun var

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçtan en fazla şikayet edenlerden birisiyim sanırım. Fakat başka bir araçtan inip kendi aracıma bindiğim zaman iyi ki almışım diyorum her zaman.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. NewPa1n'ın da sürekli söylediği gibi araçlarımızın motorunda kronik hiç bir problem yok şu ana kadar. diğer sorunlar ise halledilebilecek sorunlar ve her araçta olan şeyler.

ben arabayı almadan önce golf 1.6 tdi dsg test ettim. dsg şanzıman gerçekten çok güzel ona diyecek sözüm yok ama golf astra kadar oturaklı bir araba değil