Astra J Temizlik Serüveni

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Senin kirli diye attığın fotoğrafta, ben temiz diye biniyorum arabaya şu sıralar😂😂.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Senin kirli diye attığın fotoğrafta, ben temiz diye biniyorum arabaya şu sıralar[emoji23][emoji23].
Sıkıntı büyük desene reis [emoji6]

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese tekrardan merhaba,

bugünkü uygulamamız biraz yüzeysel bir temizlik olacak zira yarın hava yağmurlu gözüküyor. En son yaptığım yıkamadan sonra aracın üzeri toz olunca hem öyle durmasına içim elvermedi hemde Chemical Guys Honeydew şampuanı deneyesim geldi :)

Kirlilerle başlıyoruz;

Jantlara Chemical Guys signature jant temizleyici uyguladım. Fırçayla falan uğraşmadan sıktım ve sonrasında basınçlı yıkama makinesiyle duruladım.
Bu ürünle ilgili video muhtelemen birkaç yıkama sonrasında gelir...

Bu arada kwazar şişeyi bayadır kullanmıyordum gerçekten büyük kolaylık yahu :)

Daha sonra aracımla katlettiğim böceklerden kalan kanıtları yoketmek için Cg böcek ve zift temizleyici ürününü kullandım. Açıkçası bu ürünü pek beğenmedim desem yeridir, hatta hiç beğenmedim bile diyebiliriz.
Parlatanadamlardan alırken oradaki arkadaşın 1e6 olarak sulandırırsan hiç sıkıntısız kullanırsın genelde sulandırmada herkes 1e6 kullanıyor demişti, ben 1e5 olarak sulandırıyorum fakat yinede vadettiğini karşılamıyor.
Böcek için evet işe yarıyor diyebilirim çünkü sıktıktan sonra böcekler sanki erimeye başladı :) ama zift konusunda ürün çok yetersiz.

Gelelim günün incelemesine. Honeydew ( kavun ) gerçekten adı gibi kavun kokuyor ama öyle böyle güzel bir koku değil tadına bakasım geldi o derece yani :)

Şampuanı 1e5 yani 100ml ürüne 500ml su olarak karıştırdım fakat köpük performansı beklediğimi karşılamadı, ya daha öncede birkaç kere bahsettiğim gibi benim mjjc köpük yapmayı beceremiyor...
Mjjc de sorun olduğundan eminim çünkü millet benim kullandığımdan daha az şampuanla çok daha yoğun ve kalıcı köpük alıyor.

Bu youtube da alfie detailing diye bir vatandaş var uzakdoğulu bilirsiniz belki. bu vatandaş 60ml ürün tepeleme su koydu ve benim 1e5 sulandırmamdan daha iyi köpük elde etti. herifin köpük aparatı sanırım autobrite illa banada aldıracaklar şu zıkkımı...
sadece yukarıda bahsettiğim kişi değil honeydew videosu paylaşan birçok kişi 60ml ürün kalanı tepeleme su olarak benimkinden çok daha kalın ve kalıcı köpük elde ettiler.

Neyse buyrun ürünün videosuna:
Görüntüleme: https://youtu.be/-8RgoIiiMQE

Aracı duruladıktan sonra wizard ile kuruladım. camlara 3d hd glass, plastik aksamlara 3d hd dress ürünü uyguladım. Lastiklere herhangi bir ürün uygulamadım çünkü geçen hafta uyguladığım tosbaa amca gayet iyi durumdaydı :)

Gelsin bitiş görselleri;

Kendinize çok iyi bakın...

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

dünkü yıkamamı paylaşmak istedim. genel bir temizlik yaptığım için bu sefer video çekmedim, yeni ürün denedim ama inanın videoyla uğraşasım gelmedi :)
Çok fazla fotoğrafta çekmedim. Sadece kirliler ve temizler var :))

Kirlilerle başlıyoruz;

Jantlara Cg Signature Jant temizleyici sıktım ama ben bu ürünü anlamadım. Jantlar gayet soğuk olmasına rağmen jantlara sıktıktan 20saniye sonra kuruyor ne alaka?
Kwazarla jantlara signature ateş edip sonra cg böcek ve zift temizleyiciyi aracın marşpiyellerine sıkarak etrafını dolandım. toplamda 20saniye sürdü tekrar ilk başladığım janta geldiğimde ürün kurumuştu...

Sonra Davlumbazlara Secho Fx2 aracılığıyla UrTR MagiMix fışfıkladım. İçinden çıkan yeşil ucu denedim bu sefer, yine çok seri tüketiyor içindeki ürünü :)
Hazır davlumbazlara girişmişken jantlardaki kuruyan signatureye inat bir tur MagiMix fışfıkladım ve hemen köpükledim aracı.

Benim köpük özürlüsü mjjc nin bu seferki konuğu Flowey ev13 oldu. Yine 1e5 rün kullandım ( mjjc nin içinde bir önceki yıkamadan kalan 150ml kadar honey vardı yine 1e5 sulandırılmış olarak ).
Seri şekilde toplamda aracın etrafını 3 tur falan dönerek karışımlı şampuanı bitirdim ve Valet Pro mavi kıllı fırçayla birazcık detaylara giriştim.

Çift kova yıkamasını Koch Nms ile yaptım. Çok güzel kokuyor bu meret :) yıkarken de eccük hidrofibiklik kazandırıyor galiba araca. Eldivenle ürünü araca uygularken bile şampuanlı su hemen yuvarlak yuvarlak dağılıveriyor...

Aracı duruladıktan sonra kurulamasını yine Wizard ile yaptım.

Camlara UrTR Glass karışımıyla temizledim ve operasyonu seri şekilde tamamladım...

Gelelim temizlere;

Saygılar, Sevgiler

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Klima temizliği yapacağım ne önerirsiniz? Nem kokusu gelmeye başladı biraz

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Klima temizliği yapacağım ne önerirsiniz? Nem kokusu gelmeye başladı biraz
Yarın bu konuda bir ürün temin edip videosunu paylaşacağım [emoji16]
İlk defa buradan bilgi vermiş olayım. Sonax in klima bombası ürününü kullanacağım ben [emoji1303]

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Benimde aklıma o yattı :) bende sipariş geçeyim bakalım nasıl sonuç alacağız.

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese selam, bir yıkamada daha birlikteyiz. Havalar ısındığından ve bu aralar işler biraz yoğunlaştığından her yıkamada yeni ürün denemesi yapmak / videosunu hazırlayıp konuya yazmak mümkün olmuyor.

Bu haftaki yıkamada denemesini yapıp videosunu çektiğim ürünler ( eminim bir çoğunuz daha önceden bu ürünleri denemiştir :) ) Chemical Guys Signature Jant Temizleyici ve Flowey Ev13 köpük şampuanı.

Yeni köpük aparatı alana kadar elimdeki güzel köpük şampuanlarını heba etmemeye karar verdim çünkü malum benim mjjc ( Bazen Karcher Pro Hd 600 makinemden de şüpheleniyorum :) )köpük yapma özürlü.

Neyse konuyu çok uzatmamak adına lafı kısa kesiyorum ve kirlilerle başlıyorum;

Her zamanki gibi yıkamaya jantlardan başlıyorum. Baştada bahsettiğim gibi Chemical Guys ile jantlara giriştim. ürünün videosunu çekmeden daha önce iki kere ürünü kullandım ve iki yıkamadada ürün yaklaşık 15sn de kurumaya başlamıştı. Araç yol yapmamıştı yani jantlar, diskler vs soğuktu fakat ne yazıkki kapalı alanım olmadığından aracımı güneşin altında yıkamak zorunda kalıyorum genellikle ( videoda belli oluyor zaten, daha yıkamanın başında jantı temizlerken terledim :) ).
Ürüne gelecek olursak hızlı kuruması haricinde ben ürünü beğendim ki belkide bu kuruma olayı benden kaynaklı bir sorundur. Forumdan @nuriksarı abinin dediği üzere ürünü 1e4 olarak sulandırdım ve öyle kullandım belkide sorun sulandırma oranından kaynaklanıyordur. ürünü sulandırdıktan sonra bildiğin camsil gibi kokuyor ve rengide birebir camsil rengi :)
Daha önce denemesini yaptığım Autobrite jant temizleyicisinin yoğun kıvamlı olduğunu göz önüne alırsak Chemical Guys bildiğiniz su gibi. jantları cg ile temizledikten sonra 3d wash&wax şampuanla hazırladığım suyla ve ww fırçalarla içlere giriştim. Ön yüzeyde yine yardımıma valet pro mavi kıllı yetişti.

Buyrun ürünün videosu:

Görüntüleme: https://youtu.be/in3rx2RAM38

Jantlardan sonra lastiklere giriştim. Son zamanlardaki favori lastik ürünüm olan tosbaa amcanın setiyle daldım yine. bu setle ilgili şöyle bir şikayetim olacak: ben ürünün süngerini çok beğendiğim için iki kutu almıştım fakat ürünün süngeri parçalanmaya başladı. yetkililere sesleniyorum: parçalanmayan sünger istiyoruz :)
merak edenler varsa Youtube kanalımda setin videosu mevcut ;)

Lastiklerden sonra davlumbazlara giriştim. Davlumbazlarda kullandığım UrTR MagiMix ürününü iyice sevmeye başladım. Her ne kadar aracımın davlumbazlarında halı gibi bir malzeme olsa da ( sanırım yalıtım olsun diye yapmışlar ) temizlerken bu karışım işimi çok kolaylaştırıyor. Fırçaya gerek kalmadan sıkıp basınçlı yıkamayla dalsam bile tertemiz. Bu arada davlumbazların kürlü fotoğraflarını çekmiştim ama temizledikten sonra çekmek aklıma gelmemiş :)

Davlumbazlardan sonra sırada köpürtüklü yıkama mevcut. yukarıda bahsettiğim gibi kullandığım ürün flowey ev13 ph dengeli ön yıkama köpüğüydü. ürünü 1e5 olarak sulandıracakken yanlışlıkla ( yanlışlıkla nasıl az sulandırıyorsun diye soracak olan varsa diye açıklayayım videoda 1e5 sulandırdım dedikten sonra bir anda gözümün önüne ev13 karışımını hazırladıktan sonra mjjc nin ölçeğinde toplam 500ml ürün olduğunu gördüğüm an geldi. Dejavu gibi bir şey oldu herhalde :) ) 1e4 sulandırıp bırakmışım. bu yüzden köpük biraz işe yarar kıvamdaydı. normalde daha önce 1e5 olarak sulandırdığımda yine su gibiydi.
millet 1e7 falan sulandırmayla bile traş köpüğü gibi köpük elde ederken ben anca 1e4 te işe yarar gibi bir köpük elde ettim ki traş köpüğüne yaklaşamadık bile. Ha bu arada kimin söylediğini hatırlamıyorum fakat birisi bağlantı noktalarından hava alıyordur benimde başıma gelmişti söktüm yeniden teflonladım traş köpüğü elde ettim demişti. son iki yıkamada bu aklıma geliyor ve tahminimce hava alan yere bant atıyorum. Galiba köpükte biraz düzelme oldu :)

Buradan çinlilere sesleniyorum: yapacağınız mjjc nin pirinç dökümüne tüküreyim :) içindeki filtreyi sökeyim derken sözde pirinç dökümün bir parçası kırıldı. neyseki can alıcı bir yer değil ;)

Buyrun ev13 ün videosu:

Görüntüleme: https://youtu.be/VD9bsrJAEE8

Çift kovalı yıkamada bir yıkamada koch nms bir yıkamada zymöl şampuan kullanıyorum. bu hafta sıra nms deydi ve kendisini yine severek kullandım. Keratanın kokusu çok güzel ve daha yıkarken sanki hidrofobiklik kazandırıyor, değdiği yerlerde şampuanlı su durmuyor direk kayıp gidiyor :)

Kurulamayı yine Wizard ile yaptım. kapı çıtaları ve tamponlarda @nuriksarı abiden aldığım mavi ( markasını bilmediğimden belirtemiyorum :) ) havluyla giriştim.

Camlarda bu hafta yine UrTR MagiGlass ve Zwipes cam bezi ( bez demek içimden gelmiyor bildiğin yorgan kadar bir şey ) ile giriştim.

Plastik parçalarda Hd Dress, Lastik parlatıcı olarak yukarıda belirttiğim gibi tosbaa amca kullandım.

Gelsin bitiş görüntüleri;

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Ha bir de yakın zamanda ingiltereye gidecek olan, ingiltereden tanıdığı/akrabası vs gelecek olan varsa dört gözle mesajınızı bekliyorum :)

Bu arada youtube kanalıma abone olursanız sevinirim :)

Saygılarımla...

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese tekrardan selam,

Uzun bir aradan sonra konuya bir güncelleme yapmanın vakti geldi diye düşünüyorum :)

İzin günümü tamamen detaya harcamak istemememden dolayı sadece dış detay yapabildim ama bu bile belimi büktü :)

Kullanmayı planlayıp yanımda getirdiğim ürünlerin görseliyle başlamak istedim.

Sırasıyla sağdan sola: Sonax Flugrostbilmemne demirtozu ve balatatozu temizleyici, Cg Signature jant temizleyici, Turtle wax jet black lastik temizleyici, Cg böcek ve zift temizleyici, Flowey ev13 ( yeni seri mjjc köpük aparatıyla birlikte ), 3d eraser, 3d Hd glass, Autofinesse spritz, Turtle wax jet black lastik parlatıcı, 3d Hd dress plastik parlatıcı, Koch pw ( eski seri mjjc köpük aparatıyla birlikte )

nK2BRe.jpg

Öncelikle her zamanki gibi kirlilerden başlıyoruz.

nKUOWM.jpg

nKWEHh.jpg

nK2itR.jpg

nK2pON.jpg

nKUNXy.jpg

nKUXPh.jpg

nKUcan.jpg

nKUsuo.jpg

nKUlJc.jpg

nKUFee.jpg

nKUtcR.jpg

nKUepQ.jpg