Astra J Uzaktan Kumanda Sorunu ACİLLLL Yardım Lütfen

muratx34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba 20 gün kadar önce Opel Astra J 1.6 diesel enjoy ative 2014 aldım. fakat aldığım arabanın uzaktan kumandası çalışmıyordu sahibi bana orjinal anahtarı kaybettiğini bu yedek ve yedek olduğu için çalışmıyor olabileceğini söyledi bende buna inanıp arabayı aldım fakat memlekete geldiğimde orjinal anahtarı yaptırmama rağmen uzaktan kumandanın çalışmadığını gördüm ve anahtarı yapan adam anahtarda bir problem olmadığını olsa arabayı çalıştıramayacağını söyleyip arabanın elektiriksel aksamamı ile ilgili problem olabileceğini söyledi. neyse arkadaşlar kafanızı fazla şişirmeyeyim 20 güne yakındır elektrikçi anahtarcı beyinci servis arasında gidip geliyorum ama bir türlü kumandayı çalıştıramıyoruz. bu gün servise gittim servisin bana söylediği aynen şöyle: Kumandanın çalışmama nedenleri birden fazla bunlar yaptırdığnız kumanda orjinal değil ondan olabilir aracınıza yazılım atılmış bundan olabilir ve egr sistemi iptal edilmiş bundanda olabilir diye açıklama yaptı deneme yanılma yöntemi ile gidersek 10 binden daha fazla masraf gideceği aşikar bu konuda bana lütfen yardımcı olun ve beni kandıran bu araç sahibi ile alakalı ne yapabiliriz yada bu problemi nasıl giderebiliriz. teşekkür ederim.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anahtar çalışmıyor derken motoru çalıştırıyorsa anahtar ecu ile güvenlik kodu vasıtasıyla eşleşmiş, araca tanıtılmış demektir ama benim anladığım merkezi kilit çalışmıyor doğru mudur? Elinizdeki yedek anahtar orijinal yedek anahtar mıdır? Orijinal yedek olduğuna eminseniz konağa takın ışıklar yanana kadar çevirin ve bu esnada da üzerindeki tuşlara basılı tutun. Hangi tuş olduğunu bilmiyorum ama tuşlardan birine bu esnada basılı tutmak frekansı eşleştirmeye yarıyor. Eğer anahtar işi canınızı sıkarsa son çare olarak anahtarları kaybettiğinizde dair yetkili servisten dosya açın yeni anahtar kısa zamanda yapılır. Bu durum sigortadan karşılanacaktır kasko varsa, ancak tramerde masraf olarak gözükür. Poliçeye de bakmak lazım (her durumda kaza olarak gözükmez bende anahtar yaptırdım 3 anahtarım var) Bunu da göz önünde bulundurun.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi anahtar çalışmıyor derken motoru çalıştırıyorsa anahtar ecu ile güvenlik kodu vasıtasıyla eşleşmiş, araca tanıtılmış demektir ama benim anladığım merkezi kilit çalışmıyor doğru mudur? Elinizdeki yedek anahtar orijinal yedek anahtar mıdır? Orijinal yedek olduğuna eminseniz konağa takın ışıklar yanana kadar çevirin ve bu esnada da üzerindeki tuşlara basılı tutun. Hangi tuş olduğunu bilmiyorum ama tuşlardan birine bu esnada basılı tutmak frekansı eşleştirmeye yarıyor. Eğer anahtar işi canınızı sıkarsa son çare olarak anahtarları kaybettiğinizde dair yetkili servisten dosya açın yeni anahtar kısa zamanda yapılır. Bu durum sigortadan karşılanacaktır kasko varsa, ancak tramerde masraf olarak gözükür. Poliçeye de bakmak lazım (her durumda kaza olarak gözükmez bende anahtar yaptırdım 3 anahtarım var) Bunu da göz önünde bulundurun.

Sigortadan anahtar yaptırmak ne kadar etiktir :(

• Beğen
Tepkiler: a.culcu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba 20 gün kadar önce Opel Astra J 1.6 diesel enjoy ative 2014 aldım. fakat aldığım arabanın uzaktan kumandası çalışmıyordu sahibi bana orjinal anahtarı kaybettiğini bu yedek ve yedek olduğu için çalışmıyor olabileceğini söyledi bende buna inanıp arabayı aldım fakat memlekete geldiğimde orjinal anahtarı yaptırmama rağmen uzaktan kumandanın çalışmadığını gördüm ve anahtarı yapan adam anahtarda bir problem olmadığını olsa arabayı çalıştıramayacağını söyleyip arabanın elektiriksel aksamamı ile ilgili problem olabileceğini söyledi. neyse arkadaşlar kafanızı fazla şişirmeyeyim 20 güne yakındır elektrikçi anahtarcı beyinci servis arasında gidip geliyorum ama bir türlü kumandayı çalıştıramıyoruz. bu gün servise gittim servisin bana söylediği aynen şöyle: Kumandanın çalışmama nedenleri birden fazla bunlar yaptırdığnız kumanda orjinal değil ondan olabilir aracınıza yazılım atılmış bundan olabilir ve egr sistemi iptal edilmiş bundanda olabilir diye açıklama yaptı deneme yanılma yöntemi ile gidersek 10 binden daha fazla masraf gideceği aşikar bu konuda bana lütfen yardımcı olun ve beni kandıran bu araç sahibi ile alakalı ne yapabiliriz yada bu problemi nasıl giderebiliriz. teşekkür ederim.

Arkadaşım olan olmuş artık, yaşadıklarına çok üzüldüm. Bizim millet üç kuruşluk menfaati için yalan söylemeyi çok sever. Keşke arabayı almadan evvel anahtarını yaptır aracı öyle alayım deseydin. Adım gibi eminim, aracın eski sahibi bu durumu biliyordu. Bu saatten sonra senin yapacağın fazla bir şey yok, zira elinde yazılı bir belge / kanıt olmadığı için bu durumu ispat etmen zor.

Ben olsam öncelikle yetkili servisle bu durumu paylaşırdım. Baktın ne yapsan ne etsen olmuyor o zaman yapacağın en mantıklı şey iyi bir oto elektrikçisinde araca alarm taktırarak aracın kapılarını alarmın kumandası ile kilitleyip açmak. Yeni nesil büyün araçlarda olduğu gibi Opeller acemi ellerde ne kadar çok kurcalanırsa o kadar çok sorun çıkarırlar.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigortadan anahtar yaptırmak ne kadar etiktir :(
Kendi açımdan söylemek gerekirse 6 senedir, yılda minimum 3500tl sigortaya para ödüyorum abi. Araç içindeki evcil hayvanın kaza sonrası tedavi masrafları dahil bir sürü madde ile olabilecek en dolu sigorta şekli.

Sigortadan bugüne kadar yaptırdıklarımı sayayım,

1 kere ön tampon onarıldı ve boyandı (bugün 250 ye yapılıyor)
1 kere ön cam orijinali ile değişti (bilmiyorum ama 1000 1500 falandır)
1 kere ön far değişti ( o gün 750 liraya satılıyordu )
1 kere anahtar kopyalandı (kaybetmiştim, bulduktan sonra 3 anahtarım oldu ama kendim yaptırsam 400dü)

Bunların toplamı benim 1 yıllık sigorta masrafım değil. Yani evet aslında doğru beyanda bulunmuyorum ama sigortacılar tüm bu ihtimalleri hesaba katarak bana bir fiyat veriyorlar. Aslında her şekilde zarar eden müşterinin kendisi oluyor. Ben zaten en başta olabilecek şeylerin parasını veriyorum bu adamlara yani.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.......................... Yani evet aslında doğru beyanda bulunmuyorum ......................

Yapılan yalan beyan ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır bu konuda ne desem boş. Sigorta herşeyden evvel güvene dayalı birşeydir. İnsanlar bugün sigortaya fazla prim ödüyorlarsa bunun ilk nedeni yapılan yalan beyanlardır. Emekli bir sigortacı eşi olarak sigortanın hangi şartlarda ödeme yaptığını çok iyi bilirim. Arabalarımın tamamı kasko sigortalı olup bugüne kadar hak etmediğim 1 kuruş dahi almadım, almam da. Sigortacıyı çok kolay kandırabilirim ama Allah'ı asla.

Csr21

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Kardeş sonuç ne oldu benim araçta aynı sıkıntı var

Csr21

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Naptın sorunu çözebildin mi yardımcı olur musunuz arkadaşlar