Astra j yağ değişimi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen çektirmeniz iyi olmuş üst devirlerde motor sıkışıp kol kırabilir en kötü seneryo en iyi senaryolar krank kecesi yağ pompa contası kulbutor contası karter contası nerde conta varsa patlayabiliyor yağı komple boşaltıp yavaş yavaş eklemek gerekli

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir noktaya dikkat çekmek isterim. Bu forumda olduğumuza göre hepimiz araçlarına özen göstererek bakımlarını vs. yapma çabası içerisinde. Benim tavsiyem yağ konusunda kalitesine güvendiğiniz bir yağ markasını devamlı olarak kullanamaya devam etmenizdir. Her yağ değişiminde farklı marka yağ kullanmak motorun sağlığı açısından pek iyi olmayacaktır diye düşünüyorum. Çünkü her değişimde farklı kimyasal bir yağla karşılaşan motorun ona alışma süreci var.
O zaman mobil'den devam ederiz😊
Aslında motul'u biliyor ve motulle devam etmeyi düşünüyordum. Bir yerde bir vatandaş mobilin bizim motorun gıcık huyu olan şu zincir sesini kestiğini yazmıştı. O yüzden motulden mobile atladım. Tabi alakası yok ses devam😊
Liqui moly için de en iyi yağ diyor bir çok kişi ama ben tavsiyenize uyup mobilden devam edeyim o zaman.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
aynen çektirmeniz iyi olmuş üst devirlerde motor sıkışıp kol kırabilir en kötü seneryo en iyi senaryolar krank kecesi yağ pompa contası kulbutor contası karter contası nerde conta varsa patlayabiliyor yağı komple boşaltıp yavaş yavaş eklemek gerekli
Ben de yarım litre yağı boşalttırmıştım. Karter tapasından almıştık.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O zaman mobil'den devam ederiz😊
Aslında motul'u biliyor ve motulle devam etmeyi düşünüyordum. Bir yerde bir vatandaş mobilin bizim motorun gıcık huyu olan şu zincir sesini kestiğini yazmıştı. O yüzden motulden mobile atladım. Tabi alakası yok ses devam😊
Liqui moly için de en iyi yağ diyor bir çok kişi ama ben tavsiyenize uyup mobilden devam edeyim o zaman.
yag sıralaması liqui moil-motul-mobildir simdir mobili her yerde buluyoruz ama liqui moil ve motul heryerde olmuyor aracınızda hangi var ise hep o kullanılmalı değişim yapıldıysa her zaman o model yağa dönülmeli ben motul kullanıyorum mobildi önce fark motor rölantide biraz daha sesiz oldu hep motule döndük

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben de yarım litre yağı boşalttırmıştım. Karter tapasından almıştık.
içerisinde ki yağı iyice süzmek gerekli sonra gerekli ebatta yağı alıp tekrar motora boşaltmak daha iyi olur ama kimse uğraşmaz

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
içerisinde ki yağı iyice süzmek gerekli sonra gerekli ebatta yağı alıp tekrar motora boşaltmak daha iyi olur ama kimse uğraşmaz
İçindeki yağla 20km yapmıştık zaten, 20km sonra ustanın fazla yağ koyduğunu anlayıp 0,5lt çekmiştik ama yeni yağ koymadık. Artık o kadar da olsun ne yapalım. Yarım litre fazla yağla belki contaları zorlamaktan iyidir😊

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cok fazla skistirmadan yagi cektirmen lazim zaten a14net b14net motorlarda yag kacagi cok fazla oluyo, karterden, krank kecesi, kulbutor kapagi contasi vs. Fazla yag yuzunden saglam olan contanida degistirmek zorunda kalabilirsin.