Astra Kalkışta titreme!

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
bu kadar kısa sürede baskı balata sorunu olmaz bence yakıttan...

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce yine bu forumda okumuştum el freni çekip kalkma işini bu sabah yaptım arabam stop etmedi ama gitmedide. Debriyajdan biraz daha çeksem stop ederdi. Yumuldu biraz o kadar. 5. vites işini deneyeceğim birazdan. Ama yakıtı PO dan alıyourm. Shell in daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bencede yakıttan olabilir. Bu aralar Eko66 cihazı taktırmayı koydum kafaya. İnşallah ondanda verim alırım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debraj balatsasinin serlesmesinden kaynaklaniyor,debraj balatasini degistirmen lazim,bence kaliteli debraj alamkta yarar var derim..Bu astra g ve H larda F17 sanzimanlarinda görünen bir kronik hata...Tavsiyem kaliteli bir debraj taktirman..

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eko 66 taktırırsan haberimiz olsun izlenimlerini iletirsen sevinirim.şu tatile çıkmadan benzine bi çare bulmam lazım.tüp takacak kadarda binmiyorum arabaya.

beyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bende de var

Arkadaşlar ayni sorun bende de var. Bazen kalkişti titreme yapiyor, bazen yapmiyor. özel servise gittim egr valfi dediler. Gittiği yere kadar gitsin sonra değiştiririz dediler. Her zaman bu titremeyi yapmiyor. Baski balata ve debriyaj bilyesi 2 sene önce değiştirdim.

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debraj balatsasinin serlesmesinden kaynaklaniyor,debraj balatasini degistirmen lazim,bence kaliteli debraj alamkta yarar var derim..Bu astra g ve H larda F17 sanzimanlarinda görünen bir kronik hata...Tavsiyem kaliteli bir debraj taktirman..

Kaliteli debriyaj derken ne demek istediğini anlamadım. Serviste orjinal taktırdım güya. Hatta 2 iş yapıp bilyayı değiştirmemiştik. Sonra tekrar bilya kaçırdı onuda değiştirdim. Balata değişeli 1 yıl olmadı. (10-12000 km) Bilyayıda değiştireli 5-6 ay ancak olmuştur.

Arkadaşlar 5.viteste kalkma işini denedim. Ama tam olarka ne yapacğaımı bilmediğim için biraz fazla gazla kalkmaya çalıştım. Stop etmedi. Gitmeye çalıştı. Biraz (20 cm kadar) gitti. Moralim bozuldu. Debriyaj balatasını niye yerki bu araba durup duruken. Çok acemi olduğum söylenemez. Ama galiba balata değilmi.

Ayrıca eko66 yıda bende merak ediyorum ama kararım kesin. Ordu'ya gelirlerlerse taktıracağım. Tabiki sonrasında görüşlerimi paylaşacağım. Faydası varsa herkes faydalansın değilmi? Zararı varsada kimse bulaşmasın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim simdi bu araba kalkis yaparken titriyor diyorsun, bu titreme motor mu gaz alirken titriyor yoksa debrajdan ayagini kaldirirken mi? eger debrajdan ayagini kadirirken silkeliyorsa debraj da sorun var sertlesme den olur bitme ile alakasi yok burda bu konuda anlasalim....eger gaza bos da basarken sileleme var ise o zaman ateslemede problem var...veya egr de ..egr yi sök temizle...

Galip Bey

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkdsım benım aractada var aynı durum ama opellere mahsus bı durum bence fazla gaz vermeden kalkmaya calsısrısan tıtreme yapıyor bunun bakıyla balatayla alakası yok hee bujılerden dersen arklsalr oda değil ben temzılettırdım aynı sorun varr bende gaza bıraz daha aban 1,5 devır gıbı tıtreme falan olmaz sakın bunun yuzunden sanıyıye gıdeyım deme yolarlar arkdsım

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracı yarım debriyajla çok kullanıyorsan balata sıfırda olsa yersin.

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sabit gazda özellikle 2. viteste motor gaz kesmiş gibi gidip geliyor silkeleme yapıyor dediğiniz gibi egr olabilirmi acaba.