Astralarda şarj sistemi çalışma şekli

Attila241

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araclarimiz standart sarj usulleri ile calismamakta bcm (body cont. Modul)tarafinda 5 farkli seneryo icinden duruma en uygun olan secilerek o modda çalışmakta bunlarda aşağıdaki verdiğim seneryolar. O anki bcm'nin isteği neyse şarj dinamosu o voltaji vermekte.umarim aciklayici olmustur.
1.startup mode 30sn boyunsa 14.5 olarak çalışır
2.headlamp mode 13.9 ile 14.5 volt arasi
3.fuel economy mode 12.5 ile 13.1volt
4.charge mode 13.9 ile 15.5 volt
5.voltaj reduction mode 12.9 volt verir
YANİ ASTRALAR DURUMA GÖRE VOLTAJ VERİR STARDART SARJ SİSTEMİ GİBİ SABİT DEĞİLDİR OYUZDEN ARACLARİNİZLA OYNAMAYIN.

Selim2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araclarimiz standart sarj usulleri ile calismamakta bcm (body cont. Modul)tarafinda 5 farkli seneryo icinden duruma en uygun olan secilerek o modda çalışmakta bunlarda aşağıdaki verdiğim seneryolar. O anki bcm'nin isteği neyse şarj dinamosu o voltaji vermekte.umarim aciklayici olmustur.
YANİ ASTRALAR DURUMA GÖRE VOLTAJ VERİR STARDART SARJ SİSTEMİ GİBİ SABİT DEĞİLDİR OYUZDEN ARACLARİNİZLA OYNAMAYIN.
Bu sadece opellere has bişeymi neden başka araçta yok daha öncede akü değiştirdim 5 sene kullandım araç yükteyken 14 altına düşmedi hiç busefer 12.3 14.2 geziyo

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sadece opellere has bişeymi neden başka araçta yok daha öncede akü değiştirdim 5 sene kullandım araç yükteyken 14 altına düşmedi hiç busefer 12.3 14.2 geziyo
İnverter klima gibi düşünün

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
sarj dinamonuzda skinti olursa sarj lambasini yakar. yakmiyorsa sisteminizde skinti yok demektir.

Selim2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj lambası yanmıyor teşekkürler

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2012 astra j 1,4 turbo aracımda 1 ayda akü bitiyor ve takviyeyle çalıştırıyorum.yeni akü taktım ama yine 1 ay sonra yine aynı durumu yaşadım.şarj dinamosunu ölçtürüyorum 14.3 -14.4 den birden 12.5 düşüyor.bu durum normal mi normalse aküm neden bitiyor.Elektrikçi şarj dinamosunu değiştirmem gerektiğini söyledi.bu durumu yaşayan var sa çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2012 astra j 1,4 turbo aracımda 1 ayda akü bitiyor ve takviyeyle çalıştırıyorum.yeni akü taktım ama yine 1 ay sonra yine aynı durumu yaşadım.şarj dinamosunu ölçtürüyorum 14.3 -14.4 den birden 12.5 düşüyor.bu durum normal mi normalse aküm neden bitiyor.Elektrikçi şarj dinamosunu değiştirmem gerektiğini söyledi.bu durumu yaşayan var sa çok acil yardımınıza ihtiyacım var.
Aracınıza sonradan elektronik cihaz eklediniz mi? Aldığınız akülerin marş gücü aracınızın marş motorunu ihtiyacı olan akımdan az olabilir mi? Ölçüm yaarken opcomdan yada tech2den hangi modda olduğunada bakmak gerek voltmetreyle ölçümde farklı değerler çıkar ve işten anlamayan adam arıza var der.

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu arada şarj lambası yanmıyor.

Mustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aracınıza sonradan elektronik cihaz eklediniz mi? Aldığınız akülerin marş gücü aracınızın marş motorunu ihtiyacı olan akımdan az olabilir mi? Ölçüm yaarken opcomdan yada tech2den hangi modda olduğunada bakmak gerek voltmetreyle ölçümde farklı değerler çıkar ve işten anlamayan adam arıza var der.
Sonradan eklenen cihaz yok sadece LPG var .marş motorunun ihtiyacını karşıladığını düşünüyorum .bahsettiğiniz ölçümlere nerede ve nasıl bakılıyor mod dediğiniz kısmı anlamadım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sonradan eklenen cihaz yok sadece LPG var .marş motorunun ihtiyacını karşıladığını düşünüyorum .bahsettiğiniz ölçümlere nerede ve nasıl bakılıyor mod dediğiniz kısmı anlamadım.
Lpgyi taktırdıktan sonra akü bitme sorunu yaşıyorsanız lpgnin elektriği yanlış yerden alınmış labilir. Brinci posttaki 5 mod yada seviye bunları opcom yada tech2 cihazınızla bakabilirsiniz yoksa serviste kontrol ettirin. Opelc astra 1.4 t nin orjina aküsünün cca değeriyle aaldığınız aülerin cca değerinide kontrol etmekte fayda var eğer değerler orjinalden küçükse marş anında akünüz derin deşarjdan zarar görüyor.