Azalan Motor Yağı

fatih_023

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6500 KM aracın yağı %23 e düşmüşş bu gibi durumla daha önce karşılaşan arkadaşlar varmı acaba

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AZALAN MOTOR YAĞI

fatih_023 link' Alıntı:
6500 KM aracın yağı %23 e düşmüşş bu gibi durumla daha önce karşılaşan arkadaşlar varmı acaba
Bunu yağ çubuğunu çekip mi gözlemlerdiniz? Yoksa yol bilgisayarında gösterilen yağ ömrüne göre mi söylüyorsunuz?

white tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih_023 link' Alıntı:
benim aracım sadece 200 kmde %66 da ben 6500 km ye gelsem heralde eksiye düşerim, ancak olay yağın azalması yada eskimesi değil araca fabrikada koyulan yagın süresinden o yüzde siliniyor, bunu sıfırlama yani%100 yapma metodu var,ancak ben tam bilnmiyorum bilen bir arkadaş mutlaka yazar  sizde yağ çubuğundan bakarsınız yağa sıkıntı yoksa sıfırlar 15000 e kadar binersiniz

fatih_023

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Bunu yağ çubuğunu çekip mi gözlemlerdiniz? Yoksa yol bilgisayarında gösterilen yağ ömrüne göre mi söylüyorsunuz?
yol bilgisayarından baktım

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih_023 link' Alıntı:
yol bilgisayarından baktım
Onu çok dikkate almanıza gerek yok. Zaten yağ miktarını değil, ömrünü bildiriyor. Sanırım hem süre hem km olarak hangisi az ise onu ömür olarak bildiriyor. Bir yağ çubuğunu çekip yağ seviyesine bakın. Seviye OK ise, 1 yıl veya 15,000km ye kadar devam. (Hangisi önce dolarsa)

fatih_023

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Onu çok dikkate almanıza gerek yok. Zaten yağ miktarını değil, ömrünü bildiriyor. Sanırım hem süre hem km olarak hangisi az ise onu ömür olarak bildiriyor. Bir yağ çubuğunu çekip yağ seviyesine bakın. Seviye OK ise, 1 yıl veya 15,000km ye kadar devam. (Hangisi önce dolarsa)
haklısın sanırım bi yağ çubuğuna bakmakta fayda var

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih_023 link' Alıntı:
haklısın sanırım bi yağ çubuğuna bakmakta fayda var

Fatih göstergeyi sıfırlamak istersen, kullanma klavuzunda sayfa 93 'te detaylı anlatım var

http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/04_Owner/02_Manuals/Astra_J/Kullan%C4%B1c%C4%B1%20El%20Kitab%C4%B1_KTA%202685-2_Bask%C4%B1%20Agustos%202010.pdf

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Azalan Motor Yağı

yağ ömrü göstergesi normal çünkü yağ 1 yılda ya da 15 bin km de değiştiriliyor
siz aracınızı direk olarak fabrikadan almadığınız için bir bekleme süresi var bu da yağın ömrünün
araç kullanılmasa bile azaldığının göstergesi, yağ çubuğunu da kontrol edin yağ da eksilme varsa zaten
servise uğramanız gerekiyor. Normalde aracı aldıktan 2000 km sonra küçük bir kontrole gitmiş olmanız gerekiyor
Yağı şimdi sıfırlamayın, yağı kontrol ettikten sonra gözle görülür bir şekilde eksilme yoksa yağ ölçüm göstergesi
%5 lere düşünce yağını değiştirmeniz gerekiyor.
Zaten forumda 8 bin de 10 binde yağ değiştiren arkadaşlarımız da var.

fatih_023

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çellocu link' Alıntı:
ender abi sıfırlama olayını biliyorum ama şuan 6500 km sıfırlarsam şuan çok sağlıklı olurmu bilmiyorum en iyisi bi yağ çubuğunu kontrol etmek, ya bi de bi uğursuzluk var arabanın üstüğnde anlatamam geçen hafta devlet hastanisnde arabanın sağ ön kapsına sürtmüşler dünde evin önünde çocuğun biri bisikletle sol arka farın oaraya çarpmış boyası kalkmış kızgınkırbac,bu sabah arabaya binerken bide baktım sağ arka teker biraz inik bide üstüne bu yağ olayı geldi acayp canm sıkıldı yaa :(

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Azalan Motor Yağı

Yağ olayına takılma, arkadaşların dediği gibi km daha dolmamış olsada, yıl olarak vakit yakılaştıysa gösterge normaldir. ama şu vuruklar çizikler gerçekten can sıkıcı, çarşıya geldiğim zaman inan her yere park etmiyorum genelde otoparkların en ücra köşelerini tercih ediyorum, benimde evin önünde arka tamponu çizmişlerdi..