Bagaj kapısını otomatik açma ve kaldırma - onurody

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bagaj kapısını otomatik açmak ve kaldırmak onurody

Proje cok iyi ama bizim kumandada bagaj butonu yok dugmeye bastimmi kilit bagajdan ayrilsa zaten acilacak amortisoru neden degistirdiler anliyamadim.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mekanizmanın kuvvet aktarma noktalarını değiştirerek başlangıçta bagajı kapalı tutmaya yarayan kuvvetin momentini ters yöne çevirdi.Kapı serbest kaldığında basma yerine çekme momentine maruz kalarak kapıyı açtı.

Fakat, önemli bir nokta, şimdi bagajı kapatmak için eskisinden çok daha fazla kuvvet gerekecek, lakin kol gücü ile amortisörü sıkıştıracaksınız.Herkes tarafından tercih edilmeyebilir.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bagaj kapısını otomatik açma ve kaldırma

güzel çalışma  045thumbsup bizim arabalarda nasıl yapılabilir acaba? aslında bunun yerine kaputa amortisörlü kol daha güzel olur

oki1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bagaj kapısını otomatik açma ve kaldırma

045thumbsup
hllb link' Alıntı:
güzel çalışma  045thumbsup bizim arabalarda nasıl yapılabilir acaba? aslında bunun yerine kaputa amortisörlü kol daha güzel olur

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Proje cok iyi ama bizim kumandada bagaj butonu yok dugmeye bastimmi kilit bagajdan ayrilsa zaten acilacak amortisoru neden degistirdiler anliyamadim.

Amortisörün uyguladığı kuvvet bagaj kapağını açmaya yetmiyor, belli bir noktaya kadar ek kuvvet uygulamak gerekiyor. O noktadan sonra bırakınca kendisi açılıyor.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bagaj kapısını otomatik açma ve kaldırma - onurody

arkadaşlar ınsıgnıadakı cruze astra kumanda aynı kumanda otomobil üreticileri standart kalıp kulanmaları işlerine geliyor maliyet olarak  mesela astra modeli enjoy cosmo sport paketlerı tesisatları konsolu herseyı aynı mesela dreksiyondaki tuşlar herkezde var ama sport ve cosmoda çalışıyor ama tesisat aynı nerden biliyorsun dersen şurdan eşim wagner kabloda çalısıyor mersedez den benliye ferrarıye kadar olan uretıcılerın hazır tesisatı kuruluyor her modelin tek tıp tesisatıvar yani şuna gelicem 2 hafta önce şirketteki arkadaşlar  vw boraya pasıfık paketının kumandasını söktuler içerisindeki elk.kart uzerındeki şuan olmayan micro swiç yerıne taktılar ust paket versiyonundaki bagaj kapısını actılar maliyet 1tl bizdede cruze insignia astra kumandalar aynı tuşlar eksik araç tesisatı çalışma sekli aynı ben kumandyı sökmek istedim presli oldugu için sökemedim ilk önce  3 butonlu boş kumanda kabını alıp parçalıcam olma olasılı %85  general_Prayayrıca aynı proje için B planım var ..  general_hehe thnxx

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
arkadaşlar ınsıgnıadakı cruze astra kumanda aynı kumanda otomobil üreticileri standart kalıp kulanmaları işlerine geliyor maliyet olarak  mesela astra modeli enjoy cosmo sport paketlerı tesisatları konsolu herseyı aynı mesela dreksiyondaki tuşlar herkezde var ama sport ve cosmoda çalışıyor ama tesisat aynı nerden biliyorsun dersen şurdan eşim wagner kabloda çalısıyor mersedez den benliye ferrarıye kadar olan uretıcılerın hazır tesisatı kuruluyor her modelin tek tıp tesisatıvar yani şuna gelicem 2 hafta önce şirketteki arkadaşlar  vw boraya pasıfık paketının kumandasını söktuler içerisindeki elk.kart uzerındeki şuan olmayan micro swiç yerıne taktılar ust paket versiyonundaki bagaj kapısını actılar maliyet 1tl bizdede cruze insignia astra kumandalar aynı tuşlar eksik araç tesisatı çalışma sekli aynı ben kumandyı sökmek istedim presli oldugu için sökemedim ilk önce  3 butonlu boş kumanda kabını alıp parçalıcam olma olasılı %85  general_Prayayrıca aynı proje için B planım var ..   general_hehe thnxx
gelişmeleri beklıyoruz o zaman

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Onurody,

Tüm araçların modellerinin tesisatı aynı demişsiniz.Öyleyse sport modelde çalışmayan direksiyon tuşları ve Bluetooth çalışır hale getirilebilir mi?

Sizce sport modelde cosmoda olan Bluetooth cihazı var mıdır?Bluetooth Cd500 ün bir parçası mı, yoksa bağımsız bir parça mı?

Eğer herşey mevcutsa bu işlemi yapmak zor mudur?