Başkente Fia Standartlarında Pist Yapılıyor!!!

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
BAŞKENT’te yarış pistin eksikliğini hisseden 2004 Türkiye şampiyonu Erkan Erdalı Temelli 42. kilometreye 220 dömünlük bir arazi üzerine yarış pisti yapma kararı aldı. Projesi tamamlanan pistin 2007 sonunda bitirilmesi planlanlanıyor. Pist 4 milyon 500 bin YTL’ye mal olacak. FIA standartlarına uygun olarak hazırlanan 6 bin 600 kişilik tribün yapılacak pist Ankara’ya turist çekecek diyen Erdalı, "Avrupa iklimlerine göre ılıman bir iklime sahip olmamız yarışalarda Ankara’nın tercih edilmesi konusunda büyük bir avantaj. Karting pistini iki ay sonra açacağız" dedi.

MİNİKLERE DERSLER Pistte eğitim bölümünde haftaiçi okullardan gelen öğrenci grupları getireceğiz onları trafikle tanıştırmnayı planlıyoruz. Kartinglerde temel bilgileri vereceğiz. Ayrıca Ralli, ileri ve güvenli sürücülük teknikleri ile kurslar da vereceğiz. Ankara Türkiye’nin otomobil sporları merkezi. İstanbul ve İzmir’de yapılan yarışlara yarışmacıların yüzde 90’ı Ankara’dan gider. Buna rağmen Başkent’te pist yoktu."

Pist sayesinde Ankara trafiğini düzelecek

PİST sayesinde, gece çevre yolunda yapılan yarışlar nedeniyle meydana gelen kazaların da azalacağına dikkat çeken Erdalı şöyle konuştu: "Pistte stresini atan trafikte gaza basmaz. Bu Ankara’daki kazaları azaltacak, trafiği rahatlatacak. Caddede değil pistte güvenli bir ortamda yarışacaklar. Ankara’nın trafiğinde bir rahatlama olacak.

Şahsen çok berhudar oldum ama o trafikte rahatlama olacağı konusuna pek inanmıyorum..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper bence çok güzel düşünülmüş aklımda olan bişeydi hayata geçirilmesi çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman gelsin 1.2 corsalar yarışalım pist bitince görsünler cdti farkını :D

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:pon::pon: iyi iyi yapsınlar, açılışına toyotayla geliyom varmı gelecek delikanlı...:):):)