Baskı balata değişimi

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımda debriyaj baskı balata ve hidrolik rulman değişimi yaptırdım. Aracım 105000 de ve ilk defa şanzıman açıldı. üzerinden çıkan balata GM damgalı LUK marka idi ve rulman ise GM damgalı FTE marka idi. Ben de aynı markalardan aldım. Debriyaj balatası yenisine göre oldukça silinmişti.

Şanzıman yağını ise usta her ne kadar gerek yok dese de değiştirdim. Castrol EP-80W (yaklaşık 2,5 litre)

Değişimden önce debriyajın aslında ne kadar sert olduğunu anladım. Şimdi sanki bir tüy gibi oldu. Sürüş keyfim arttı.

Fiyat özel serviste işçilik dahil 500 TL. İyi günler.

corsa 1.2 2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soru

bundan 4 ay önce baskı balatayı değiştirdim gecenlerde antalyaya giderken debriaj boşaldı balatanın içindeki bilya catlakmış onu değiştirdik ama yinede şanzımanın ordan yağmı sızdırıyor hidrolikmi sızdırıyor anlamadım yaptırdıgım ustada yasadıgım yerde degil neden olabilir acaba

sparrow77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin değişimmi erken oldu yoksa benim araçtamı anormallik var bilmiyorum, şu anda aracım 206.500 km de ve orjinal baskı balata daha değişmedi, işin komik yanı yetkili servis 30.000 km bakımında baskı balata değişmesi lazım demişti :)

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslına bakarsan çok acil değildi ama yine de değiştim. Yokuşta kalkışlarda yüklü iken titreme yapıyordu, en sonda kavrıyordu ve çok sertti ki bunu değişince anladım. Meğer sol ayağıma işkence ediyormuşum.:) Sizde durum nasıl peki. Bu dediklerim var mı? Eğer yoksa gerçekten iyi kullanılmış. Ben 75000 de aldım. benden önceki nasıl kullandı bilmiyorum.

Sizin değişimmi erken oldu yoksa benim araçtamı anormallik var bilmiyorum, şu anda aracım 206.500 km de ve orjinal baskı balata daha değişmedi, işin komik yanı yetkili servis 30.000 km bakımında baskı balata değişmesi lazım demişti :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:41 ----------

Şanzıman yağını değiştirdiniz mi? Usta değişimden sonra genelde alt kapaktan kaçak olabileceğini söylemişti. Ama ben yine de değiştirdim.

bundan 4 ay önce baskı balatayı değiştirdim gecenlerde antalyaya giderken debriaj boşaldı balatanın içindeki bilya catlakmış onu değiştirdik ama yinede şanzımanın ordan yağmı sızdırıyor hidrolikmi sızdırıyor anlamadım yaptırdıgım ustada yasadıgım yerde degil neden olabilir acaba