Benzinli motor sesli, titreşimli ve performansı düşük çalışıyor

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabanın yağ filtre bakımı yeni yapıldı. Mann filtrelerle ve motul 8100 x-clean efe 5w-30 motor yağı kullanıldı. Araba bakım sonrası çok iyiydi genelde de iyi bakım öncesi de iyiydi atik bir araba memnunum. Fakat ara sıra böyle ağırlaşıyor sesli görültülü titreşimli çalışıyor. Maf sensöründen şüpheleniyorum. Nasıl kontrol edebilirim maf sensörünü?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabanın yağ filtre bakımı yeni yapıldı. Mann filtrelerle ve motul 8100 x-clean efe 5w-30 motor yağı kullanıldı. Araba bakım sonrası çok iyiydi genelde de iyi bakım öncesi de iyiydi atik bir araba memnunum. Fakat ara sıra böyle ağırlaşıyor sesli görültülü titreşimli çalışıyor. Maf sensöründen şüpheleniyorum. Nasıl kontrol edebilirim maf sensörünü?
Sensörlere iyice göz at dışarıdan bakınca motorda sallantı varmı gözle görülür aşırı şekilde egzoz kokusu nasıl mesela arıza kodu varmı

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Sensörlere iyice göz at dışarıdan bakınca motorda sallantı varmı gözle görülür aşırı şekilde egzoz kokusu nasıl mesela arıza kodu varmı
Motor hafif sallantılı çalışıyor ve ara sıra hafif benzin kokusu alıyorum. Araba benzinli Kan hocam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor hafif sallantılı çalışıyor ve ara sıra hafif benzin kokusu alıyorum. Araba benzinli Kan hocam
Lpg de ayar varmı peki

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Lpg nin sigortasını çekin biraz binin deneyin sallanıyor ise belki hava alıyor dur
Hocam araba zaten benzinde kullanılıyor. Bu saydığım ses görültülü çalışma hafif motor sarsıntısı ve düşük performans sorunu benzinde çalışırken de Oluyor. Lpgde de aynı sorunlar var.
LPG sigortasını nerden indirebilirim? Bulursam hemen indireceğim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam araba zaten benzinde kullanılıyor. Bu saydığım ses görültülü çalışma hafif motor sarsıntısı ve düşük performans sorunu benzinde çalışırken de Oluyor. Lpgde de aynı sorunlar var.
LPG sigortasını nerden indirebilirim? Bulursam hemen indireceğim.
Akünün artı kutbunda olur oraya takarlar üstad motorun hava alıyor olabilir

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et