Bobin arızalı olabilirmi

Alagöz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 1994 vectra 20i gls modelidir aracım bazen gaza basmayınca çalışmıyor bazen de nerdeyse yarım kontakta çalışmaktadır sıralı sistem var bobin kablosu iletken ucunda kurum gibi bir şey gördüm acaba sorun bobin de olabilirmi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınız sıralı sistem lpg kullandığı için benzin geri çekiliyor olabilir. Biliyorsunuz sıralı sistemler ilk çalıştırmada benzinle sonrasında motor belirli sıcaklığa erişince LPG ye geçiş yapmaktadır. Bu durumda sorununuz bobinde olabilir olmayabilirde. Özellikle sabah ilk çalıştırmalarda yapıyorsa benzin pompasından şüphelenilebilir.

Alagöz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkürler benzin pompasına bakılırdı sorun yok dediler sabahları aksine tık diye çalışmakta gün içinde çok yapıyor

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lpg'li araçlarda motor arızalarında ilk adım lpg'yi devre dışı bırakıp aracı bir kaç gün benzinde kullanmak. sorunun kaynağında lpg'nin payı var mı yok mu anlaşıldıktan sonra motora yönelinebilir

Alagöz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg'li araçlarda motor arızalarında ilk adım lpg'yi devre dışı bırakıp aracı bir kaç gün benzinde kullanmak. sorunun kaynağında lpg'nin payı var mı yok mu anlaşıldıktan sonra motora yönelinebilir

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Dededik sonuç benzindede aynı benzin pompasıda sağlam

Son düzenleme: