Boğulma ve gec kalkma

Srthkl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamun aleykum cümleten 2008 opel vectra araca yaklaşık 4 ay önce prins marka lpg tüp taktirdim fakat bir türlü randiman tutmadı sürekli gaz ayari için gitmek zorunda kaliyodum en son gazciyla konuştum sorunu çözmesi için aracı 1 gün biraktim gazcida kaldı gazcı sorunun az yakıt püskürtmesinden dolayi olduğunu söyledi lpg ve benzin dahil normal değer olarak ben püskürtme orani 3 veya 3.5 olmasi gerekirken aracın 1.8 2.0 olarak püskürtme yaptigini söyledi daha önceden böyle bi durumla karşılaşan oldumu olduysa çözümü nedir bilgilendirirse sevinirim teşekkürler simdiden

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O değerler ne değerleri bilemiyoruz yorum yapamıyorum şimdi üstad lpgcini değiştir sonrasında lpg yi arka vanadan kapat ve 50 100 km arası benzinde kullan sonra olduğun mevkide iyi bir lpgci bul olayı anlat afr ayarı yaptırcam de sonrasında sorun kalmaz ve araca lpg geçiş ısısı 40 lpg birazda zenginde bıraksın boğuluyorsa gaz çok tur tekliyor kerkiniyorsa gaz az geliyordur

Srthkl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O değerler ne değerleri bilemiyoruz yorum yapamıyorum şimdi üstad lpgcini değiştir sonrasında lpg yi arka vanadan kapat ve 50 100 km arası benzinde kullan sonra olduğun mevkide iyi bir lpgci bul olayı anlat afr ayarı yaptırcam de sonrasında sorun kalmaz ve araca lpg geçiş ısısı 40 lpg birazda zenginde bıraksın boğuluyorsa gaz çok tur tekliyor kerkiniyorsa gaz az geliyordur
Tekleme kerkinme sorunu yok sadece 3 bin devirden sonra hizlanmaya başlıyor 3 bin devire gelene kadar araba kendini sıkıyı cekisde baya düşüklük yapiyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ayar lazım üstad o zaman afr ayarı yaptır .biraz böyle kullan benzin haritası düzelsin sonrasında güzel bir ayarla sorun kalmaz

Srthkl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayar lazım üstad o zaman afr ayarı yaptır .biraz böyle kullan benzin haritası düzelsin sonrasında güzel bir ayarla sorun kalmaz
Lpg yi taktirali 4, 5 ay oldu okadar etkilermi kısa surede

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lpg yi taktirali 4, 5 ay oldu okadar etkilermi kısa surede
Benzin haritan araç fakire geçiyorsa sürekli benzin enjektörleri daha çok açık kalır buda ort. 50 100 km haritayı bozar lpg kullanırken başlarda fark edilmiyor ama biraz binince bu şekilde boğulma tekleme gaz yememe yapıyor lpg de

Srthkl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin haritan araç fakire geçiyorsa sürekli benzin enjektörleri daha çok açık kalır buda ort. 50 100 km haritayı bozar lpg kullanırken başlarda fark edilmiyor ama biraz binince bu şekilde boğulma tekleme gaz yememe yapıyor lpg de
Teşekkürler sağolun dediğinizi yapicam