bozuk yolda araçın kapılarından gelen gıcırtı sesleri

teamsah3214

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra K 2017 hatchback kullanıcısıyım aracımı yeni aldım başlarda bu kapılardan gelen gıcırdama sesleri yoktu aracı aldıktan 2 -3 gün sonra gelmeye başladı.Tam olarak gıcırdama değilde araba esnerken sağa sola özellikle arka iki kapının içlerinden sesler geliyor...Kapı fitillerinden diye düşünüyorum servise götürüp bi baktıracağım....Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş varmı acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opel Astra K 2017 hatchback kullanıcısıyım aracımı yeni aldım başlarda bu kapılardan gelen gıcırdama sesleri yoktu aracı aldıktan 2 -3 gün sonra gelmeye başladı.Tam olarak gıcırdama değilde araba esnerken sağa sola özellikle arka iki kapının içlerinden sesler geliyor...Kapı fitillerinden diye düşünüyorum servise götürüp bi baktıracağım....Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş varmı acaba?
Servise götürün trim yapıyor diyin garanti devam ediyorsa süngerle desteklerler

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2016 astra k kasa aracım var aynı sorunu yaşıyorum özellikle hava soğukken ve bozuk yolda. Sanki kısa bir araba değilde uzun bir minibüs olurda şasi esneyince oluşan gıcırtı gibi . sanki kapılarımda boşuk var tam kapanmıyor gibi. siz çözdünüz mü hocam ?

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2016 astra k kasa aracım var aynı sorunu yaşıyorum özellikle hava soğukken ve bozuk yolda. Sanki kısa bir araba değilde uzun bir minibüs olurda şasi esneyince oluşan gıcırtı gibi . sanki kapılarımda boşuk var tam kapanmıyor gibi. siz çözdünüz mü hocam ?
Bu sese benzer soğuk ve aşırı sıcak havalarda kapı fitillerinin esnemesi sonucu geldiğini fark etmiştik. Tespiti için kapılara usta kokusuz bir sıvı sıktı, sünger ile yedirdi fitillere ve yola çıktık ses kesilmişti, sıvı kuruduktan sonra tekrar ses gelmeye başladı ve kesin olarak fitiller denildi. (Sıvının bir özelliği yok, sadece çabuk kuruyan bir maddeydi, plastiğe zarar vermeyen adını hatırlamadım)
Arıza giderimi ise kapı kapanma ayarları yapıldı. Orta direkte bulunan kapı bağlantısı gevşetildi ve kapılar tam yapışıp sarsılmayacak şekilde ayarlandı. Sonra yaklaşık 5 aydır bu sesi hiç duymadım, tespiti oldukça kolay bir deneyin istersiniz, belki işinize yarar.

Son düzenleme:

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Kapı Çengellerinin geçtiği yüzüklere ısı bandı çekin. Kapanırken hem tok ses verir hemde kasar sağ sola oynamaz kapınız.

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bu sese benzer soğuk ve aşırı sıcak havalarda kapı fitillerinin esnemesi sonucu geldiğini fark etmiştik. Tespiti için kapılara usta kokusuz bir sıvı sıktı, sünger ile yedirdi fitillere ve yola çıktık ses kesilmişti, sıvı kuruduktan sonra tekrar ses gelmeye başladı ve kesin olarak fitiller denildi. (Sıvının bir özelliği yok, sadece çabuk kuruyan bir maddeydi, plastiğe zarar vermeyen adını hatırlamadım)
Arıza giderimi ise kapı kapanma ayarları yapıldı. Orta direkte bulunan kapı bağlantısı gevşetildi ve kapılar tam yapışıp sarsılmayacak şekilde ayarlandı. Sonra yaklaşık 5 aydır bu sesi hiç duymadım, tespiti oldukça kolay bir deneyin istersiniz, belki işinize yarar.
Slikon Sprey sıkmıştır. Usta önce Fitillerde kartlaşma varsa çözmek istemiş

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kış aylarının cilvesidir otomobillerde gıcırtılar. Kapı lastiklerine torpido bakım spreyi diye tabir edilen plastik / lastik koruyucu ve yenileyici ürünler kullanırsan ses kesilecektir. O lastikler kışın soğuktan sertleştiği için yapıyor. Yanlız silikon sprey kullanmamanı tavsiye ederim çünkü silikon sprey çok toz topluyor ve tozlar da yağlı ve kirli görünüm veriyor. Araca inip binerken de sürtünürsen kıyafetlerin kirleniyor. Kazasız , keyifli sürüşler dilerim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kışın aracın gıcırdamayan kısmı yok sanırım...Kokpit(ön konsol),koltuklar,kapılar,aydınlatma ışığının olduğu bölümdeki plastik...Kapı fitilleri için;Fiat Puntolarda Kapı fitilinin eklem yerinden bir delik açıp hafif yağlandırıcı sıvı kullanıp akvaryum hortumu geçirirdik..Kapı hem tok kapanır hem ses yapmaz hemde sesi içeri daha az alırdı...Bunlarada yapıcaz bu gidişle :) ...

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bahsettiğiniz kapı bağlantısı kapının kilidinin denk geldiği araç gövdesindeki u harfine benzeyen bölüm mü sayın hocam? Kaportacıya mı gittiniz ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kış ayların dan wurth slikon sprey vardır kullanıyorum aracın bütün dış kaportada plastik sünger yerlerine sıkarım yani kapı fittileri donmaması için motor kulağı ve yandan uzanır alt takim takoz ve viraj demir burcuna sıkarım hem parca ömrü uzar hem o soğukta donmayı engeller