Calibra V6(i500) Bi Turbo

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
36daki lotusa yapılı kasası opel :)
c20xe ve c20let bizim gariban opele
namı diğer proturbotekel2000 giller

coscast kapak 350 N/mm^2 e dayanikli
kolbenschmidt yani ks 700, 370 380 N/mm^2 lara kadar dayanikli.
ama coscast te flow rate i daha iyi deniyor.. ustadlar ??
ama ks700 de de yaglama su dan dolayi kapagin hasar gorme riski coscast e gore cok daha fazlaymis..

cyl_head_table.jpg
gi :
kaynak : http://www.max-boost.co.uk/max-boost/cylhead/cylinderhead.htm

bende coscast daha dayanikli diye biliyordum.. ama asagidaki kaynaga gore degilmis..

http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=27&t=8812&start=0

genede coscast daha problemsiz..

coscast
DSC06168.jpg

coscast
DSC06165.jpg

ks700
DSC06549.jpg

farki

CoscastVsVauxHeads.jpg

93 - 94 astra sfi gsi lardan ks859 ve ks400 de cikiyormus..bunlar ise maalesef 220 N/mm^2 dayanikliymis...

Son düzenleme:

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
N/mm kare o değer zaten hepsi beton gibi :D coscastlar 350 newton bölü milimetrekare bir değer veriyo yani ks kapaktan daha yoğun bir materyal bunun kapak soğumasında ve şişmemesinde daha büyük avantaj sağladığı doğru ks kapaklara göre daha az yoğun olmasına rağmen kaval çapları daha farklı bu yüzden alman araçlarındaki kronik egzantrik sıyırması ve subap sıkışmasını yağlama ve ısınma bakımından engelliyor. ben iki kapağıda bozan görmedim turboda açıkçası illede coscast diye aramam ikiside yeterince iyi kapaklar. İkisindede üst yağ kanalı vardır sadece birinde tapa var. Flowrate dersen coscastin daha iyi olması mümkün çünkü cosworth ün tecrübesi var işin içinde. Ama türkiye şartlarında işlenince kapaklar muhtemelen orjinalinden kötü oluyodur. flow benchlerde coscastin çok ufak bir avantajı var ama kayda değer değil. illede coscast diye aramanın mantığı yok ben ks yi patlatan görmedim ama 2 tane coscasti güzellikle ziyan eden olduğuna bizzat şahidim :D

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolasin Onder..
hirvatlar direk NM yazip gecmis.. ingiliz biliyor tam N/mm^2 yazmis ;)
coscast olsun 50 lira fazla olsun :)
evt bizde blueprint i adam gibi yapan yer cok az..

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
az diil yok :D port polish işinde sen ben ne yapıyosak yapan profosyonelim diyen adamda aynısını yapıo. hadi subap büyüttün vesaire yine bi gavur işi cnc de işlenmiş kapağı tutmaz

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesaj yazarken mesajların tarihlerine bakmakta fayda var diye düşünüyorum..çokda zor olmasa gerek mesajı okurken sol üst köşede olan tarihede göz gezdirelim...sonra konular hortlatılıyor...